Jednak warto wiedzieć, które style są obecnie najpopularniejsze oraz najmodniejsze, aby móc szukać odpowiednich inspiracji do tworzonej przez siebie przestrzeni.
Styl skandynawski
Często określany jest również mianem stylu minimalistycznego. Meble skandynawskie mogą stanowić inwestycję na lata. Te, które są wykonywane według oryginalnych projektów szwedzkich, fińskich czy duńskich, nie kosztują mało, jednak są niezwykle wygodne, a przede wszystkim trwałe, a więc bez problemu mogą przechodzić z pokolenia na pokolenie, stanowić niemalże rodzinną pamiątkę. Minimalistyczny salon urządzony w stylu skandynawskim będzie wyróżniał się przede wszystkim prostymi kształtami, ponadczasowymi dodatkami oraz neutralną kolorystyką. Beże, szarości, czerń i biel to barwy, które zdecydowanie dominują w tym temacie. Interesujące propozycje dodatków zachowanych w duchu minimalistycznej elegancji, na przykład skandynawskie lampy, można znaleźć na stronie https://bihome.pl/.
Styl vintage
Z pewnością przypadnie do gustu osobom usposobionym romantycznie, artystycznie, miłośnikom dawnych czasów. Charakteryzuje się bogactwem kwiatowych wzorów, tkaninami stylizowanymi na stare, a także kolorystyką, w której dominują beże, biel, zieleń, delikatne odcienie różu oraz brązy. We wnętrzu zaprojektowanym w stylu vintage z pewnością pojawią się biblioteczki i sekretarzyki, na których znajdą się takie elementy dekoracyjne, jak płyty winylowe, makramy czy gramofony.
Styl loftowy
To również bardzo popularny styl, najczęściej wykorzystywany w przypadku dużych przestrzeni. Cechuje się otwartą przestrzenią, dużymi oknami, które dają możliwość wpuszczenia naturalnego światła, minimalną ilością wielofunkcyjnych mebli, neutralną kolorystyką, oszczędnością w doborze elementów dekoracyjnych oraz ogólnie surowym klimatem. We wnętrzach loftowych często pojawiają się takie naturalne materiały, jak cegła, szkło czy drewno. To styl niezwykle minimalistyczny, w którym dominuje nowoczesna prostota.
To oczywiście niejedyne popularne i chętnie wybierane style wykorzystywane w aranżacji mieszkań oraz pomieszczeń o innym charakterze. Każdy z nich ma swoje cechy charakterystyczne, a jednocześnie wiele cech wspólnych, dzięki czemu istnieje stosunkowo swobodna możliwość łączenia dodatków.