czwartek, 07 lipiec 2022 14:04

Nauka języków obcych online – dlaczego warto?

kurs językowy online kurs językowy online pixabay

Nauka języków obcych online to coraz bardziej rozpowszechniona metoda. Warto się zastanowić nad tego rodzaju kursem i rozpocząć zdobywanie nowych umiejętności już dziś.

 

Zalety kursów językowych online

W dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi szeroka oferta usług świadczonych online. Pandemia w szczególny sposób rozwinęła na przykład nauczanie zdalne. Bardzo popularną opcją jest kurs językowy online. Jakie są jego zalety? Przede wszystkim, taka forma zapewnia uczestnikom wysoki poziom komfortu. Ponadto tego rodzaju kurs daje bezpieczeństwo, szczególnie w sezonie infekcji. 

Coraz więcej osób wybiera kursy językowe online, ponieważ pozwalają one zaoszczędzić czas potrzebny na dojazdy i dają większe możliwości, jeśli chodzi o wybór lokalizacji. Ograniczeniem nie jest już odbywanie się zajęć daleko od miejsca zamieszkania. Osoby, które cenią sobie domowe warunki i komfort odbywania lekcji z własnej kanapy, w dresie docenia w szczególny sposób tego rodzaju możliwość. Bardzo wygodne jest również to, że w kursie online możemy brać udział na przykład przebywając poza miejscem zamieszkania w związku ze sprawami służbowymi, rodzinnymi, urlopami czy nawet przebywając na L4.

kurs językowy online

Do kursów online wystarczy jedynie komputer lub laptop z dostępem do internetu

Szeroka oferta kursów językowych online

Wybór szkoły językowej to tak naprawdę wybór konkretnej metody nauczania. Oferta rynkowa jet naprawdę szeroka. Warto wziąć pod uwagę różne czynniki, ale przede wszystkim – wykwalifikowaną kadrę, która dba o odpowiedni poziom kursu. Interesującą ofertę ma na przykład szkoła Gerelis. Wyróżnia się ona tym, iż języka naucza się tam w sposób naturalny, bezpośredni. Nacisk kładziony jet przede wszystkim na rozwój umiejętności komunikacyjnych i umożliwienie kursantom sprawnego porozumiewania się z cudzoziemcami. W zajęcia prowadzący wplatają zabawy językowe, gry, które mają sprawić, że osoby uczące się pozbędą się barier językowych, będą przyswajać wiedzę w sposób niewymuszony, lekki. Na kursie tym nie ma podręczników. W cenie zajęć, uczestnicy otrzymują pełny dostęp do platformy językowe i audiobooka. Nauka odbywa się na podstawie autorskich materiałów założycielki szkoły. Dużą zaletą jest prowadzenie zajęć przez native speakera oraz profesjonalnego lektora. Słuchacze kursu cały czas otoczeni są językiem obcym, wpływa to na szybsze przyswajanie konstrukcji gramatycznych, słówek i łatwiejsze oswojenie się z melodią i specyfiką danego języka obcego.

Wiele szkół prowadzi kursy na podstawie nagrań przygotowanych wcześniej. W tym wypadku, zajęcia odbywają się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu bardzo żywy jest kontakt z językiem. Ponadto, kursanci na bieżąco mogą się konsultować z prowadzącymi, zadawać pytania. Niewielkie, 4-6 osobowe grupy sprawiają, że dla każdego jest czas. Nietrudno też dopasować poziom nauczania do poziomu grupy. Kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu, który można wykorzystać w CV, w pracy zawodowej.

Szkoła językowa zapewnia też możliwość hybrydowego uczestnictwa w zajęciach, jeśli ktoś lepiej czuje się w kontakcie osobistym z prowadzącym, nie ma problemu. Ciekawostką jest, że placówka stanowi też dom tymczasowy dla zwierzaków ze schroniska, które "biorą udział" w zajęciach. Obecność czworonogów wpływa pozytywnie na odczuwany w procesie nauki poziom stresu, znacznie go obniżając.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Jak zagospodarować ścianę oporową?
  Jak zagospodarować ścianę oporową?

  Wkomponowanie domu w zbocze pagórka lub postawienie go na pochyłym terenie to często nie lada wyzwanie, które wymaga dodatkowego wzmocnienia konstrukcji przed osuwaniem się podłoża.

  Napisano piątek, 12 sierpień 2022 12:05
 • Namioty wystawowe – przygotuj się na targi!
  Namioty wystawowe – przygotuj się na targi!

  Udział w targach branżowych może być niezwykłą szansą dla wielu przedsiębiorców. Należy ją jak najlepiej wykorzystać.

  Napisano środa, 03 sierpień 2022 09:15
 • Co tak naprawdę daje nam fotowoltaika?
  Co tak naprawdę daje nam fotowoltaika?

  Popularność fotowoltaiki bije dziś wszelkie rekordy, jednakże edukacja z jej zakresu jest nadal na dość niska. Z tego też powodu nie każdy wie, co tak naprawdę danej nam fotowoltaika i dlaczego warto zamontować ją w swoim domu. Chcesz wiedzieć, co daje fotowoltaika od Sunday Polska? Czytaj dalej!

  Napisano piątek, 29 lipiec 2022 17:11
 • Jaka brama garażowa jest najlepsza?
  Jaka brama garażowa jest najlepsza?

  Wybór bramy garażowej może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych opcji na rynku. W tym artykule przyjrzymy się trzem popularnym typom bram garażowych: bramom uchylnym, segmentowym i rolowanym.

  Napisano poniedziałek, 25 lipiec 2022 16:32
 • Poznaj stoły i krzesła do sali konferencyjnej, które warto kupić
  Poznaj stoły i krzesła do sali konferencyjnej, które warto kupić

  Na pewno każdy zdaje sobie sprawę z tego, że sala konferencyjna jest szczególnym miejscem w każdej firmie. Wszystko dlatego, iż to właśnie w tym miejscu odbywają się różnego typu spotkania biznesowe, zebrania pracowników, narady, szkolenia i konferencje.

  Napisano niedziela, 17 lipiec 2022 13:35
 • Ławki ISO – 3, 4 czy 5-osobowe?
  Ławki ISO – 3, 4 czy 5-osobowe?

  Ławki ISO są niezbędnym wyposażeniem każdej poczekalni, sali wykładowej lub konferencyjnej. Dlaczego? Ponieważ są funkcjonalne, bardzo dobrze się prezentują, a dzięki prostej konstrukcji zajmują niewiele miejsca.

  Napisano niedziela, 17 lipiec 2022 13:25
 • Składany stół cateringowy 180 cm
  Składany stół cateringowy 180 cm

  Składany stół cateringowy 180 cm to propozycja dla osób, które cenią sobie wygodę i łatwe przechowywanie w sezonie zimowym mebli ogrodowych oraz oczywiście dla firm, które zajmują się organizacją imprez plenerowych.

  Napisano niedziela, 17 lipiec 2022 13:22
 • Nauka języków obcych online – dlaczego warto?
  Nauka języków obcych online – dlaczego warto?

  Nauka języków obcych online to coraz bardziej rozpowszechniona metoda. Warto się zastanowić nad tego rodzaju kursem i rozpocząć zdobywanie nowych umiejętności już dziś.

  Napisano czwartek, 07 lipiec 2022 14:04
 • Dlaczego warto wynająć hostessy?
  Dlaczego warto wynająć hostessy?

  Uczestnictwo w różnego rodzaju imprezach firmowych, targach branżowych jest ważne nie tylko z pobudek towarzyskich, ale także PR-owych.

  Napisano czwartek, 07 lipiec 2022 14:01
 • Komfort pracy w warunkach budowlanych
  Komfort pracy w warunkach budowlanych

  Na odczucia, takie jak komfort pracy, składa się wiele czynników, od podstawowych jak odczucia temperatury, do bardziej odległych, jak spokój o sprzęt, który nam powierzono

  Napisano środa, 06 lipiec 2022 19:15