czwartek, 07 lipiec 2022 14:04

Nauka języków obcych online – dlaczego warto?

kurs językowy online kurs językowy online pixabay

Nauka języków obcych online to coraz bardziej rozpowszechniona metoda. Warto się zastanowić nad tego rodzaju kursem i rozpocząć zdobywanie nowych umiejętności już dziś.

 

Zalety kursów językowych online

W dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi szeroka oferta usług świadczonych online. Pandemia w szczególny sposób rozwinęła na przykład nauczanie zdalne. Bardzo popularną opcją jest kurs językowy online. Jakie są jego zalety? Przede wszystkim, taka forma zapewnia uczestnikom wysoki poziom komfortu. Ponadto tego rodzaju kurs daje bezpieczeństwo, szczególnie w sezonie infekcji. 

Coraz więcej osób wybiera kursy językowe online, ponieważ pozwalają one zaoszczędzić czas potrzebny na dojazdy i dają większe możliwości, jeśli chodzi o wybór lokalizacji. Ograniczeniem nie jest już odbywanie się zajęć daleko od miejsca zamieszkania. Osoby, które cenią sobie domowe warunki i komfort odbywania lekcji z własnej kanapy, w dresie docenia w szczególny sposób tego rodzaju możliwość. Bardzo wygodne jest również to, że w kursie online możemy brać udział na przykład przebywając poza miejscem zamieszkania w związku ze sprawami służbowymi, rodzinnymi, urlopami czy nawet przebywając na L4.

kurs językowy online

Do kursów online wystarczy jedynie komputer lub laptop z dostępem do internetu

Szeroka oferta kursów językowych online

Wybór szkoły językowej to tak naprawdę wybór konkretnej metody nauczania. Oferta rynkowa jet naprawdę szeroka. Warto wziąć pod uwagę różne czynniki, ale przede wszystkim – wykwalifikowaną kadrę, która dba o odpowiedni poziom kursu. Interesującą ofertę ma na przykład szkoła Gerelis. Wyróżnia się ona tym, iż języka naucza się tam w sposób naturalny, bezpośredni. Nacisk kładziony jet przede wszystkim na rozwój umiejętności komunikacyjnych i umożliwienie kursantom sprawnego porozumiewania się z cudzoziemcami. W zajęcia prowadzący wplatają zabawy językowe, gry, które mają sprawić, że osoby uczące się pozbędą się barier językowych, będą przyswajać wiedzę w sposób niewymuszony, lekki. Na kursie tym nie ma podręczników. W cenie zajęć, uczestnicy otrzymują pełny dostęp do platformy językowe i audiobooka. Nauka odbywa się na podstawie autorskich materiałów założycielki szkoły. Dużą zaletą jest prowadzenie zajęć przez native speakera oraz profesjonalnego lektora. Słuchacze kursu cały czas otoczeni są językiem obcym, wpływa to na szybsze przyswajanie konstrukcji gramatycznych, słówek i łatwiejsze oswojenie się z melodią i specyfiką danego języka obcego.

Wiele szkół prowadzi kursy na podstawie nagrań przygotowanych wcześniej. W tym wypadku, zajęcia odbywają się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu bardzo żywy jest kontakt z językiem. Ponadto, kursanci na bieżąco mogą się konsultować z prowadzącymi, zadawać pytania. Niewielkie, 4-6 osobowe grupy sprawiają, że dla każdego jest czas. Nietrudno też dopasować poziom nauczania do poziomu grupy. Kurs kończy się otrzymaniem certyfikatu, który można wykorzystać w CV, w pracy zawodowej.

Szkoła językowa zapewnia też możliwość hybrydowego uczestnictwa w zajęciach, jeśli ktoś lepiej czuje się w kontakcie osobistym z prowadzącym, nie ma problemu. Ciekawostką jest, że placówka stanowi też dom tymczasowy dla zwierzaków ze schroniska, które "biorą udział" w zajęciach. Obecność czworonogów wpływa pozytywnie na odczuwany w procesie nauki poziom stresu, znacznie go obniżając.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.