środa, 26 październik 2022 11:46

Gryzące owady w domu. Jak się ich pozbyć?

Robaki w kuchni Robaki w kuchni pixabay

W domach i mieszkaniach często mogą pojawić się niespodziewani i niepożądani goście.

 

Chodzi tutaj o różnego rodzaju insekty, z których do najbardziej uciążliwych zalicza się pluskwy domowe, obrzeżki gołębie, pchły, wszy, komary, pająki, kleszcze. Mogą one powodować duże szkody i być zagrożeniem dla komfortu przebywania w domu, ale i dla zdrowia. Jakie owady najczęściej można spotkać w domach i mieszkaniach? W jaki sposób skutecznie z nimi walczyć?

Jakie gryzące owady mogą być w twoim domu?

W domach bardzo często pojawiają się owady latające, które są zmorą dla wielu osób. Mowa tutaj np. o małych komarach, które przyciąga ciepło i zapach naszej skóry. Inne gatunki owadów gryzących, które uwielbiają krew to np. pluskwy domowe, obrzeżki gołębie, wszy, pchły, kleszcze.

Oprócz nich pojawiają się także owady biegające, które są szkodnikami żerującymi w żywności czy ubraniach. Tutaj można wymienić m.in. mole spożywcze, prusaki, karaluchy, mrówki, gryzki psotniki czy rybiki cukrowe. Są to jedynie niektóre z owadów, które mogą w domu narobić wiele szkód. Ich pojawianie się może być uzależnione od pory roku, a także miejsca, w jakim się mieszka i warunków klimatycznych w danym mieszkaniu, większość owadów lubi wilgotne i ciepłe miejsca, to pomaga w ich aklimatyzacji i rozmnażaniu.

Jak sprawdzić co to za owad? Co może ugryźć w domu?

Najczęściej gryzącymi owadami w domu są pluskwy domowe, obrzeżki gołębie, pchły, wszy, komary, pająki oraz kleszcze. Aby upewnić się z jakim insektem mamy do czynienia warto poszukać ich kryjówek, znaleźć insekta, zrobić zdjęcie i porównać ze zdjęcia znalezionymi w Internecie lub zrobić zdjęcia ugryzień i udać się do dermatologa. To pomoże profesjonalnej firmie DDD dobrać odpowiednie środki i metody do rodzaju zwalczanego insekta.

Jak się pozbyć niechcianych owadów z domu?

Robaki w kuchni mogą być tak samo denerwujące, jak te, które pojawiają się w innych częściach domu czy mieszkania. Warto zatem wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić. W sieci z pewnością znajdziesz wiele informacji na temat tego, jak pozbyć się insektów domowymi sposobami. Jednak często są to metody, które umożliwiają jedynie chwilowe pozbycie się problemu. Dlatego też dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług profesjonalnych firm DDD zajmujących się oczyszczaniem wnętrz mieszkań z insektów. Możemy tutaj polecić warszawską firmę DDD: https://prusator.pl/ oraz jej partnerów z całej Polski: firmy DDD.  Tego rodzaju firmy dysponują profesjonalnym sprzętem oraz środkami chemicznymi, które pozwalają pozbyć się w bezpieczny, szybki i skuteczny sposób owadów z domu. Zatrudniają one także profesjonalnie przeszkolonych pracowników ds. dezynsekcji i deratyzacji, którzy dobiorą optymalną metodę działania i chętnie doradzą w zakresie tępienia tego rodzaju szkodników.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.