środa, 26 październik 2022 11:46

Gryzące owady w domu. Jak się ich pozbyć?

Robaki w kuchni Robaki w kuchni pixabay

W domach i mieszkaniach często mogą pojawić się niespodziewani i niepożądani goście.

 

Chodzi tutaj o różnego rodzaju insekty, z których do najbardziej uciążliwych zalicza się pluskwy domowe, obrzeżki gołębie, pchły, wszy, komary, pająki, kleszcze. Mogą one powodować duże szkody i być zagrożeniem dla komfortu przebywania w domu, ale i dla zdrowia. Jakie owady najczęściej można spotkać w domach i mieszkaniach? W jaki sposób skutecznie z nimi walczyć?

Jakie gryzące owady mogą być w twoim domu?

W domach bardzo często pojawiają się owady latające, które są zmorą dla wielu osób. Mowa tutaj np. o małych komarach, które przyciąga ciepło i zapach naszej skóry. Inne gatunki owadów gryzących, które uwielbiają krew to np. pluskwy domowe, obrzeżki gołębie, wszy, pchły, kleszcze.

Oprócz nich pojawiają się także owady biegające, które są szkodnikami żerującymi w żywności czy ubraniach. Tutaj można wymienić m.in. mole spożywcze, prusaki, karaluchy, mrówki, gryzki psotniki czy rybiki cukrowe. Są to jedynie niektóre z owadów, które mogą w domu narobić wiele szkód. Ich pojawianie się może być uzależnione od pory roku, a także miejsca, w jakim się mieszka i warunków klimatycznych w danym mieszkaniu, większość owadów lubi wilgotne i ciepłe miejsca, to pomaga w ich aklimatyzacji i rozmnażaniu.

Jak sprawdzić co to za owad? Co może ugryźć w domu?

Najczęściej gryzącymi owadami w domu są pluskwy domowe, obrzeżki gołębie, pchły, wszy, komary, pająki oraz kleszcze. Aby upewnić się z jakim insektem mamy do czynienia warto poszukać ich kryjówek, znaleźć insekta, zrobić zdjęcie i porównać ze zdjęcia znalezionymi w Internecie lub zrobić zdjęcia ugryzień i udać się do dermatologa. To pomoże profesjonalnej firmie DDD dobrać odpowiednie środki i metody do rodzaju zwalczanego insekta.

Jak się pozbyć niechcianych owadów z domu?

Robaki w kuchni mogą być tak samo denerwujące, jak te, które pojawiają się w innych częściach domu czy mieszkania. Warto zatem wiedzieć, jak sobie z nimi poradzić. W sieci z pewnością znajdziesz wiele informacji na temat tego, jak pozbyć się insektów domowymi sposobami. Jednak często są to metody, które umożliwiają jedynie chwilowe pozbycie się problemu. Dlatego też dobrym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług profesjonalnych firm DDD zajmujących się oczyszczaniem wnętrz mieszkań z insektów. Możemy tutaj polecić warszawską firmę DDD: https://prusator.pl/ oraz jej partnerów z całej Polski: firmy DDD.  Tego rodzaju firmy dysponują profesjonalnym sprzętem oraz środkami chemicznymi, które pozwalają pozbyć się w bezpieczny, szybki i skuteczny sposób owadów z domu. Zatrudniają one także profesjonalnie przeszkolonych pracowników ds. dezynsekcji i deratyzacji, którzy dobiorą optymalną metodę działania i chętnie doradzą w zakresie tępienia tego rodzaju szkodników.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Wpływ COVID-19 na rynek nieruchomości w Dubaju
  Wpływ COVID-19 na rynek nieruchomości w Dubaju

  Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na gospodarkę światową, a branża nieruchomości nie jest wyjątkiem. Z powodu pandemii rynek nieruchomości w Dubaju doświadczył zarówno pozytywnych, jak i negatywnych skutków.  W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób COVID-19 wpłynął na rynek nieruchomości w Dubaju, w tym zmiany w cenach wynajmu i nieruchomości, zmianę popytu na określone rodzaje nieruchomości oraz ogólne perspektywy na przyszłość.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 13:29
 • Jak pomalować metalowe ogrodzenie?
  Jak pomalować metalowe ogrodzenie?

  Metalowe ogrodzenie to nie tylko element ochronny, ale również ozdobny naszej posesji. Aby przez wiele lat cieszyć się jego estetycznym wyglądem, warto zainwestować w malowanie proszkowe. W tym artykule podpowiemy, jak pomalować metalowe ogrodzenie, aby zyskało nie tylko nowy wygląd, ale również niezwykłą wytrzymałość na czynniki atmosferyczne.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 12:14
 • Tanie okna PCV
  Tanie okna PCV

  Okna PCV są tanie dzięki materiałowi, z którego są wykonane - polichlorek winylu. To syntetyczny polimer o wysokiej termoplastyczności, odporności na temperaturę i dobrej izolacyjności. Mimo niskiej ceny, okna z PCV są bezpieczne i spełniają normy UE.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 12:07
 • Murator PROJEKTY - źródło profesjonalnych projektów budynków jednorodzinnych
  Murator PROJEKTY - źródło profesjonalnych projektów budynków jednorodzinnych

  Chcemy w najbliższym czasie wybrać i zakupić projekt domu oraz rozpocząć wyczekiwaną budowę? Koniecznie zapoznajmy się z ofertą Murator PROJEKTY. Na stronie internetowej muratorprojety.pl  znajdziemy tysiące zróżnicowanych propozycji, które umożliwią nam realizację planów związanych ze stworzeniem wygodnej przestrzeni mieszkalnej. Jakie ciekawe rozwiązania czekają na nas w kolekcji profesjonalnych projektów domów?

  Napisano piątek, 10 marzec 2023 19:46
 • Zbyt niskie odszkodowanie – co wtedy zrobić?
  Zbyt niskie odszkodowanie – co wtedy zrobić?

  Zbyt niskie odszkodowanie to problem, który dotyczy wielu osób. Nie zawsze zgadzamy się z decyzją ubezpieczyciela i uważamy, że oferowane środki nie spełniają naszych wymogów. Warto w tej sytuacji wiedzieć, jakie mamy prawa. Co zrobić w przypadku zbyt niskiego odszkodowania? Czy istnieje możliwość uzyskania większej ilości pieniędzy? O czym trzeba wiedzieć?

  Napisano wtorek, 21 marzec 2023 10:47
 • Jak skup samochodów używanych wpływa na rynek samochodowy i co oznacza dla kupujących i sprzedających?
  Jak skup samochodów używanych wpływa na rynek samochodowy i co oznacza dla kupujących i sprzedających?

  Sprzedaż samochodu można śmiało określić jako jeden z głównych elementów życia kierowcy. Każdy kierowca w pewnym momencie swojego motoryzacyjnego życia musi wymienić auto na nowe. Samodzielne sprzedawanie samochodu jest żmudne i męczące, zaś komisy pobierają zdecydowanie zbyt wysoki procent. Z tego też powodu jedyną sensowną alternatywą stały się skupy samochodowe.

  Napisano poniedziałek, 20 marzec 2023 17:38
 • Kurki kulowe i czerpalne do wody - zastosowanie i charakterystyka
  Kurki kulowe i czerpalne do wody - zastosowanie i charakterystyka

  Kurki kulowe i czerpalne do wody są niezbędnym elementem systemów hydraulicznych i służą do regulacji przepływu wody.

  Napisano środa, 08 marzec 2023 17:25
 • Czy okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem?
  Czy okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem?

  Rozważasz zakup okapu kuchennego? Chcesz sprawdzić, w jaki sposób urządzenie to może pomóc Ci podczas gotowania? Sprawdź, jakie funkcje pełni okap kuchenny i dowiedz się, co uwzględnić podczas jego zakupu.

  Napisano niedziela, 26 luty 2023 13:17
 • Firmy budowlane w Łodzi - jak znaleźć odpowiednią?
  Firmy budowlane w Łodzi - jak znaleźć odpowiednią?

  Firmy budowlane to kluczowy element każdej inwestycji budowlanej. Bez nich niemożliwe byłoby wzniesienie nowych budynków, a także przeprowadzenie remontów i modernizacji istniejących już obiektów.

  Napisano piątek, 24 luty 2023 12:26
 • Sprężarki śrubowe używane i nowe oraz inne kompresory
  Sprężarki śrubowe używane i nowe oraz inne kompresory

  Kompresory to dzisiaj urządzenia o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Korzysta się z nich w różnych gałęziach przemysłu, w tym na produkcji oraz w motoryzacji. Jednak znajdują zastosowanie także w medycynie i usługach oraz wielu innych obszarach.

  Napisano czwartek, 23 luty 2023 22:54