sobota, 05 listopad 2022 16:41

Narożniki pod zamówienie – zalety i wady tego rozwiązania

narożnik pod wymiar narożnik pod wymiar pixabay

Remont salonu lub jego wykończenie to często ten moment, na który najbardziej czekamy. Salon to zazwyczaj najładniejsze pomieszczenie, któremu aranżacji poświęcamy najwięcej czasu.

Jest to miejsce gościnne, reprezentatywne i powinno wyglądać jak najlepiej. Jednym z ważniejszych mebli, jakie musimy wybrać, jest niewątpliwie narożnik. Przyjrzymy się dzisiaj temu, jakie mamy opcje i poznamy wady i zalety konkretnych rozwiązań.

Narożniki pod wymiar – wady i zalety

Zaczynając od zalet, to należy zwrócić uwagę przede wszystkim na całkowity brak ograniczeń. Decydując się na narożnik pod wymiar do salonu, możemy wybrać spośród wszystkich dostępnych modeli, wzorów i funkcjonalności, jakie tylko dostępne są w ofercie. Nie ma ryzyka, że wybrany przez nas model będzie miał nieodpowiednie wymiary lub jego zapas się wyczerpie. Tego typu mebel zostanie wyprodukowany indywidualnie dla klienta pod konkretny wymiar.

Wybór spośród narożników na wymiar to niewątpliwie zadanie łatwiejsze i mniej czasochłonne. Jeśli chodzi o wady takiego rozwiązania – to tak naprawdę można powiedzieć, że jest tylko jedna. Niestety, ale czas oczekiwania na wykonanie narożnika pod wymiar jest znacznie dłuższy, niż dostawa gotowego produktu z magazynu. By zdążyć na zakończenie remontu lub wykończenia całego wnętrza, warto pomyśleć o narożniku na wymiar już kilka-kilkanaście tygodni wcześniej.

Kto powinien wybrać standardowy narożnik? Wady i zalety klasycznych rozwiązań.

Jeśli masz dużo czasu na chodzenie po sklepach lub ogromne szczęście i szybko trafisz odpowiadający Tobie model, który idealnie dopasuje się wymiarami do Twojego pomieszczenia – warto będzie kupić standardowy narożnik. Zaletami takiego rozwiązania jest nieco niższa cena (chociaż ostatnimi czasy ceny mebli na wymiar i tych klasycznych są podobne, różnice są niewielkie z drobną przewagą dla wyrobów gotowych) i przede wszystkim czas realizacji zamówienia.

Wadami jest dostępność towaru – jeśli na magazynie nie będzie dostępnego mebla, często będziemy musieli poczekać nawet kilka tygodni na sprowadzenie wybranego modelu, a jeśli okaże się to niemożliwe, to konieczne będzie wybranie innego narożnika. Podobnie będzie w momencie, kiedy wybierzemy świetny narożnik pod kątem aranżacji, a okaże się, że wymiary całkowicie nie pasują i sam narożnik będzie nachodził na drzwi lub inne elementy, lub w ogóle nie zmieści się w wyznaczone miejsce. W takim przypadku pozostanie nam jedynie poszukiwanie kolejnego modelu lub zdecydowanie się na zamówienie narożnika na wymiar.

Narożniki pod wymiar – bogactwo oferty

W dzisiejszych czasach oferta narożników klasycznych i tych pod wymiar nie różni się znacząco. Również wśród oferty mebli na wymiar znajdziemy modele niższe, salonowe, ale także te z funkcją spania, z różnorodnym rozkładem pojemników wewnątrz lub innych schowków czy z regulacją zagłówka.

Postawienie na narożnik pod wymiar jest znacznie lepszym pomysłem ze względu na to, że nie musimy wybierać modeli, które akurat pasują pod względem rozmiarów, a takie, które najbardziej nam się podobają. Co więcej, meble na wymiar okazują się jedynie nieznacznie droższym rozwiązaniem niż klasyczna sklepowa oferta. Jedyne co musimy wziąć pod uwagę, to dłuższy termin realizacji, co nie stanowi problemu, o ile odpowiednio wcześnie złożymy zamówienie.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Wpływ COVID-19 na rynek nieruchomości w Dubaju
  Wpływ COVID-19 na rynek nieruchomości w Dubaju

  Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na gospodarkę światową, a branża nieruchomości nie jest wyjątkiem. Z powodu pandemii rynek nieruchomości w Dubaju doświadczył zarówno pozytywnych, jak i negatywnych skutków.  W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób COVID-19 wpłynął na rynek nieruchomości w Dubaju, w tym zmiany w cenach wynajmu i nieruchomości, zmianę popytu na określone rodzaje nieruchomości oraz ogólne perspektywy na przyszłość.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 13:29
 • Jak pomalować metalowe ogrodzenie?
  Jak pomalować metalowe ogrodzenie?

  Metalowe ogrodzenie to nie tylko element ochronny, ale również ozdobny naszej posesji. Aby przez wiele lat cieszyć się jego estetycznym wyglądem, warto zainwestować w malowanie proszkowe. W tym artykule podpowiemy, jak pomalować metalowe ogrodzenie, aby zyskało nie tylko nowy wygląd, ale również niezwykłą wytrzymałość na czynniki atmosferyczne.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 12:14
 • Tanie okna PCV
  Tanie okna PCV

  Okna PCV są tanie dzięki materiałowi, z którego są wykonane - polichlorek winylu. To syntetyczny polimer o wysokiej termoplastyczności, odporności na temperaturę i dobrej izolacyjności. Mimo niskiej ceny, okna z PCV są bezpieczne i spełniają normy UE.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 12:07
 • Murator PROJEKTY - źródło profesjonalnych projektów budynków jednorodzinnych
  Murator PROJEKTY - źródło profesjonalnych projektów budynków jednorodzinnych

  Chcemy w najbliższym czasie wybrać i zakupić projekt domu oraz rozpocząć wyczekiwaną budowę? Koniecznie zapoznajmy się z ofertą Murator PROJEKTY. Na stronie internetowej muratorprojety.pl  znajdziemy tysiące zróżnicowanych propozycji, które umożliwią nam realizację planów związanych ze stworzeniem wygodnej przestrzeni mieszkalnej. Jakie ciekawe rozwiązania czekają na nas w kolekcji profesjonalnych projektów domów?

  Napisano piątek, 10 marzec 2023 19:46
 • Zbyt niskie odszkodowanie – co wtedy zrobić?
  Zbyt niskie odszkodowanie – co wtedy zrobić?

  Zbyt niskie odszkodowanie to problem, który dotyczy wielu osób. Nie zawsze zgadzamy się z decyzją ubezpieczyciela i uważamy, że oferowane środki nie spełniają naszych wymogów. Warto w tej sytuacji wiedzieć, jakie mamy prawa. Co zrobić w przypadku zbyt niskiego odszkodowania? Czy istnieje możliwość uzyskania większej ilości pieniędzy? O czym trzeba wiedzieć?

  Napisano wtorek, 21 marzec 2023 10:47
 • Jak skup samochodów używanych wpływa na rynek samochodowy i co oznacza dla kupujących i sprzedających?
  Jak skup samochodów używanych wpływa na rynek samochodowy i co oznacza dla kupujących i sprzedających?

  Sprzedaż samochodu można śmiało określić jako jeden z głównych elementów życia kierowcy. Każdy kierowca w pewnym momencie swojego motoryzacyjnego życia musi wymienić auto na nowe. Samodzielne sprzedawanie samochodu jest żmudne i męczące, zaś komisy pobierają zdecydowanie zbyt wysoki procent. Z tego też powodu jedyną sensowną alternatywą stały się skupy samochodowe.

  Napisano poniedziałek, 20 marzec 2023 17:38
 • Kurki kulowe i czerpalne do wody - zastosowanie i charakterystyka
  Kurki kulowe i czerpalne do wody - zastosowanie i charakterystyka

  Kurki kulowe i czerpalne do wody są niezbędnym elementem systemów hydraulicznych i służą do regulacji przepływu wody.

  Napisano środa, 08 marzec 2023 17:25
 • Czy okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem?
  Czy okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem?

  Rozważasz zakup okapu kuchennego? Chcesz sprawdzić, w jaki sposób urządzenie to może pomóc Ci podczas gotowania? Sprawdź, jakie funkcje pełni okap kuchenny i dowiedz się, co uwzględnić podczas jego zakupu.

  Napisano niedziela, 26 luty 2023 13:17
 • Firmy budowlane w Łodzi - jak znaleźć odpowiednią?
  Firmy budowlane w Łodzi - jak znaleźć odpowiednią?

  Firmy budowlane to kluczowy element każdej inwestycji budowlanej. Bez nich niemożliwe byłoby wzniesienie nowych budynków, a także przeprowadzenie remontów i modernizacji istniejących już obiektów.

  Napisano piątek, 24 luty 2023 12:26
 • Sprężarki śrubowe używane i nowe oraz inne kompresory
  Sprężarki śrubowe używane i nowe oraz inne kompresory

  Kompresory to dzisiaj urządzenia o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Korzysta się z nich w różnych gałęziach przemysłu, w tym na produkcji oraz w motoryzacji. Jednak znajdują zastosowanie także w medycynie i usługach oraz wielu innych obszarach.

  Napisano czwartek, 23 luty 2023 22:54