sobota, 05 listopad 2022 16:41

Narożniki pod zamówienie – zalety i wady tego rozwiązania

narożnik pod wymiar narożnik pod wymiar pixabay

Remont salonu lub jego wykończenie to często ten moment, na który najbardziej czekamy. Salon to zazwyczaj najładniejsze pomieszczenie, któremu aranżacji poświęcamy najwięcej czasu.

Jest to miejsce gościnne, reprezentatywne i powinno wyglądać jak najlepiej. Jednym z ważniejszych mebli, jakie musimy wybrać, jest niewątpliwie narożnik. Przyjrzymy się dzisiaj temu, jakie mamy opcje i poznamy wady i zalety konkretnych rozwiązań.

Narożniki pod wymiar – wady i zalety

Zaczynając od zalet, to należy zwrócić uwagę przede wszystkim na całkowity brak ograniczeń. Decydując się na narożnik pod wymiar do salonu, możemy wybrać spośród wszystkich dostępnych modeli, wzorów i funkcjonalności, jakie tylko dostępne są w ofercie. Nie ma ryzyka, że wybrany przez nas model będzie miał nieodpowiednie wymiary lub jego zapas się wyczerpie. Tego typu mebel zostanie wyprodukowany indywidualnie dla klienta pod konkretny wymiar.

Wybór spośród narożników na wymiar to niewątpliwie zadanie łatwiejsze i mniej czasochłonne. Jeśli chodzi o wady takiego rozwiązania – to tak naprawdę można powiedzieć, że jest tylko jedna. Niestety, ale czas oczekiwania na wykonanie narożnika pod wymiar jest znacznie dłuższy, niż dostawa gotowego produktu z magazynu. By zdążyć na zakończenie remontu lub wykończenia całego wnętrza, warto pomyśleć o narożniku na wymiar już kilka-kilkanaście tygodni wcześniej.

Kto powinien wybrać standardowy narożnik? Wady i zalety klasycznych rozwiązań.

Jeśli masz dużo czasu na chodzenie po sklepach lub ogromne szczęście i szybko trafisz odpowiadający Tobie model, który idealnie dopasuje się wymiarami do Twojego pomieszczenia – warto będzie kupić standardowy narożnik. Zaletami takiego rozwiązania jest nieco niższa cena (chociaż ostatnimi czasy ceny mebli na wymiar i tych klasycznych są podobne, różnice są niewielkie z drobną przewagą dla wyrobów gotowych) i przede wszystkim czas realizacji zamówienia.

Wadami jest dostępność towaru – jeśli na magazynie nie będzie dostępnego mebla, często będziemy musieli poczekać nawet kilka tygodni na sprowadzenie wybranego modelu, a jeśli okaże się to niemożliwe, to konieczne będzie wybranie innego narożnika. Podobnie będzie w momencie, kiedy wybierzemy świetny narożnik pod kątem aranżacji, a okaże się, że wymiary całkowicie nie pasują i sam narożnik będzie nachodził na drzwi lub inne elementy, lub w ogóle nie zmieści się w wyznaczone miejsce. W takim przypadku pozostanie nam jedynie poszukiwanie kolejnego modelu lub zdecydowanie się na zamówienie narożnika na wymiar.

Narożniki pod wymiar – bogactwo oferty

W dzisiejszych czasach oferta narożników klasycznych i tych pod wymiar nie różni się znacząco. Również wśród oferty mebli na wymiar znajdziemy modele niższe, salonowe, ale także te z funkcją spania, z różnorodnym rozkładem pojemników wewnątrz lub innych schowków czy z regulacją zagłówka.

Postawienie na narożnik pod wymiar jest znacznie lepszym pomysłem ze względu na to, że nie musimy wybierać modeli, które akurat pasują pod względem rozmiarów, a takie, które najbardziej nam się podobają. Co więcej, meble na wymiar okazują się jedynie nieznacznie droższym rozwiązaniem niż klasyczna sklepowa oferta. Jedyne co musimy wziąć pod uwagę, to dłuższy termin realizacji, co nie stanowi problemu, o ile odpowiednio wcześnie złożymy zamówienie.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.