piątek, 25 listopad 2022 10:13

Komfort i luksus w jednym, czyli dlaczego wanny wolnostojące są tak popularne

wanna wolnostojąca Monya 170x75 Emporia wanna wolnostojąca Monya 170x75 Emporia mat.prasowe

Na przełomie 2021 i 2022 roku można było zauważyć wyraźnie zwiększającą się tendencję w branży architektury wnętrz.

Dotyczyła ona łazienek, a konkretnie wzrostu częstotliwości zakupu produktu, jakim są wanny wolnostojące. Co sprawiło, że miejsce praktycznych i ekonomicznych pryszniców zajęły właśnie one? Dlaczego akurat wersja wolnostojąca, a nie przyścienna? Na te i inne pytania poznasz odpowiedź czytając poniższy artykuł.

Wanny wolnostojące - skąd tak duży popyt?

Wanna sama w sobie jest elementem wyposażenia łazienki, który ma wiele zalet znacznie przewyższających możliwości dobrze nam znanych pryszniców. Dlaczego jednak od ostatnich dwóch lat w łazienkowych trendach królują wanny wolnostojące?

Zdecydowanie największą zaletą tego produktu jest klimat, jaki tworzy w pomieszczeniu. Łazienki wyposażone w wanny wolnostojące przemieniają się w luksusowe (i przy tym niezwykle relaksacyjne) pokoje kąpielowe wyglądające jak te z najlepszych kurortów SPA. W ostatnich latach zaczęliśmy znacznie bardziej zwracać uwagę na komfort i dobre samopoczucie w naszych domach. Nie szukamy go już jedynie poza nim (np. w pięciogwiazdkowych hotelach), a właśnie przede wszystkim we własnych czterech ścianach.

Drugą kwestią, o której warto wspomnieć jest sam design. Obecnie na rynku można trafić na wanny wolnostojące w najróżniejszych kształtach, formach i kolorach, dzięki czemu każdy potencjalny klient może znaleźć coś odpowiadającego jego osobistym preferencjom. Modele w wersji wolnostojącej stanowią element dekoracyjny sam w sobie. Przykładowo, umieszczając w łazience wannę wolnostojącą Monya 170x75 Emporia nie tylko zyskamy komfortowe miejsce do kąpieli, ale i wyraźną ozdobę całego pomieszczenia.

Do dziś można spotkać się ze stwierdzeniem, że choć wanny wolnostojące są piękne i wygodne to stanowią prawdziwe utrapienie zarówno w kwestii montażu, jak i wymaganego rozmiaru przestrzeni, w której się znajdą. O ile nie da się nie zgodzić z faktem, że takie wanny najlepiej sprawdzą się w większych łazienkach, tak warto jednak wiedzieć, że na rynku dostępnych jest wiele modeli w mniejszym rozmiarze, które bez problemu zmieszczą się na mniejszym metrażu. A montaż? To zupełna nieprawda - wanny wolnostojące są niezwykle łatwe w instalacji.

Modne i wygodne wanny wolnostojące w różnych stylach łazienek

Dzięki wspomnianej już wcześniej mnogości projektów, kształtów i kolorów, którymi odznaczają się na współczesnym rynku wanny wolnostojące, można łatwo znaleźć produkt pasujący do praktycznie każdego stylu aranżacyjnego.

Jeśli twoim marzeniem jest łazienka urządzona w klasycznej wersji warto postawić na model wanny o prostym designie, która dobrze odnajdzie się w takim wnętrzu. Szukasz czegoś właśnie w takim klimacie? Sprawdź, np. wannę wolnostojącą Goya 160x70 Besco, która najczęściej wybierana jest właśnie do klasycznych i minimalistycznych wnętrz. A może rozglądasz się za czymś o bardziej nietuzinkowym wyglądzie? Wanna wolnostojąca Mega-N 170x78 Emporia zdecydowanie będzie tutaj strzałem w dziesiątkę.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.