czwartek, 25 sierpień 2022 09:51

Kominki gazowe — dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Nowoczesne kominki gazowe Nowoczesne kominki gazowe pixabay

W ostatnich latach coraz większym rozwiązaniem cieszą się kominki gazowe. W zasadzie nie powinno to nikogo dziwić: tego typu urządzenia to liczne korzyści dla posiadaczy.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w kominki gazowe? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym tekście. Miłej lektury!

Kominki gazowe — jakie są zalety tego typu urządzeń?

Skąd bierze się popularność urządzeń grzewczych gazowych? Z informacji, które można znaleźć np. na forach internetowych, można wywnioskować, że tego typu kominki dają m.in. następujące korzyści:

 • prostota użytkowania,

 • elegancki design.

Prostota użytkowania

Jedną z głównych zalet kominków zasilanych gazem jest prostota podczas codziennego użytkowania. Niestety, tradycyjne systemy grzewcze wymagają systematycznego dokładania węgla opałowego, sprzątania, pilnowania ognia itp. Jest to wyzwanie, któremu trudno podołać na przykład w sytuacji, gdy wszyscy domownicy często przebywają poza domem (np. pracują lub studiują).

Kominek na gaz to znaczna oszczędność czasu. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu, sięgnąć po pilot oraz uruchomić system, by móc cieszyć się kojącym ciepłem w swoim domu.

Interesujący design

Zwolennicy kominków tradycyjnych często twierdzą, że urządzenia gazowe ustępują tym pierwszym pod kątem designu. Tymczasem, pogląd ten nie jest do końca prawdziwy. Jest tak, ponieważ można w ofercie sprzedawców znaleźć między innymi takie rozwiązania, które także przyciągają uwagę dzięki estetyce. Elementy przypominające swoim wyglądem naturalne drewno (płonące szczapy) czy kolorowe kamienie to tylko niektóre z rozwiązań sprawiających, że kominki gazowe wyglądają interesująco.

Czy kominek na gaz to urządzenie dające bezpieczeństwo?

Czasem można spotkać się z opinią, że tego typu systemy grzewcze nie są zbyt bezpieczne i trzeba liczyć się z groźbą wybuchu gazu. Jeżeli się tego obawiasz, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość — awaryjne urządzenia to w dużym stopniu domena starszych urządzeń. Nowoczesne kominki gazowe są zazwyczaj wyposażone w mechanizmy, które np. blokują dopływ gazu w przypadku zgaśnięcia płomienia. Dzięki temu gaz nie będzie się ulatniał.

Oczywiście, nie oznacza to jeszcze, że nie trzeba już używać systemu grzewczego bez zachowania elementarnych zasad ostrożności. Ryzyko wybuchu, choć jest na znacznie niższym poziomie, wciąż jednak istnieje. Aby zmniejszyć zagrożenie, należy bezwzględnie stosować się do zaleceń umieszczonych przez producenta w instrukcji obsługi.

Kominki gazowe. Podsumowanie

Wyżej wymienione aspekty sprawiają, że kominki na gaz to popularne rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że design, sposób montażu itp. to ważne, ale nie jedyne aspekty, które należy rozważyć. Ostatnie miesiące to poważny kryzys energetyczny, który przejawia się m.in. utrudnionym dostępem do takich zasobów jak na przykład węgiel opałowy, gaz czy nawet energia elektryczna. Taki stan rzeczy oznacza, że podjęcie decyzji o zakupie kominka gazowego powinno być wyjątkowo przemyślaną decyzją.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Nowoczesne nagrobki granitowe - ostatnie pożegnanie
  Nowoczesne nagrobki granitowe - ostatnie pożegnanie

  Proste, nowoczesne nagrobki granitowe charakteryzują się z reguły prostotą i minimalizmem. Minimalistyczny design i elegancja świadczy o ich najwyższej jakości.

  Napisano czwartek, 29 wrzesień 2022 08:25
 • Oświetlenie do salonu z aneksem kuchennym – jak dobrać lampy?
  Oświetlenie do salonu z aneksem kuchennym – jak dobrać lampy?

  Kuchnia i jadalnia, które zostają otwarte na salon, to bardzo popularne rozwiązanie. Sprawdza się ono zarówno w przestronnych wnętrzach, jak i tych zdecydowanie skromniejszych, minimalistycznych i ograniczonych pod względem wolnego miejsca.

  Napisano czwartek, 29 wrzesień 2022 08:22
 • Promienniki podczerwieni – dlaczego warto na nie postawić?
  Promienniki podczerwieni – dlaczego warto na nie postawić?

  W sezonie grzewczym szukamy najkorzystniejszych rozwiązań, aby rachunki nie przerażały, a domownicy mogli liczyć na pełen komfort termiczny. Wśród urządzeń, które warto wypróbować w sezonie grzewczym, są promienniki podczerwieni.

  Napisano czwartek, 29 wrzesień 2022 08:19
 • Meble rattanowe i technorattanowe do modnego salonu lub oranżerii
  Meble rattanowe i technorattanowe do modnego salonu lub oranżerii

  Meble plecionkowe to obecnie znów jeden z popularniejszych typów wyposażenia do ogrodu. Co ciekawe, takie ażurowe konstrukcje trafiają też coraz częściej do domowych wnętrz. Przy ich pomocy da się urządzić choćby modny salon lub efektowną oranżerię do całorocznego użytkowania.

  Napisano poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:39
 • Jak znaleźć pierwszą pracę po studiach?
  Jak znaleźć pierwszą pracę po studiach?

  Studenci coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że samo wykształcenie to za mało, aby odnaleźć się na rynku pracy. Bardzo istotne jest również doświadczenie zawodowe, jednak zdobycie pierwszego może być problematyczne. Jak efektywnie szukać pracy po studiach?

  Napisano niedziela, 18 wrzesień 2022 12:05
 • Lampy wiszące w jadalni – na co warto postawić?
  Lampy wiszące w jadalni – na co warto postawić?

  W jadalni toczy się życie rodzinne. Spotykamy się tu również ze znajomymi. Otwarta przestrzeń, czyli połączenie kuchni z jadalnią to wymarzone rozwiązanie każdego domownika. Jednak projekt wykonania tej części domu nie kończy się na elementach wyposażenia i ich rozmieszczeniu.

  Napisano środa, 14 wrzesień 2022 09:24
 • Konkretne płytki dla każdej kuchni
  Konkretne płytki dla każdej kuchni

  Nie da się ukryć, że kuchnia to centralny element każdego domu. Można powiedzieć, że to właśnie tam rodzina spędza bardzo dużą ilość czasu w ciągu dnia, dlatego też dobrze jest zrobić wszystko, aby w pomieszczeniach kuchennych panował właściwy klimat i atmosfera.

  Napisano czwartek, 01 wrzesień 2022 12:04
 • Licznik przedpłatowy – kiedy się sprawdzi?
  Licznik przedpłatowy – kiedy się sprawdzi?

  Licznik przedpłatowy to typ miernika energii elektrycznej, który cieszy się obecnie dużą popularnością. Pozwala on bowiem na kontrolowanie wydatków przez zakup prądu, który rzeczywiście planuje się wykorzystać.

  Napisano czwartek, 01 wrzesień 2022 08:47
 • Głośniki do pracy w biurze - jak wybrać najlepsze?
  Głośniki do pracy w biurze - jak wybrać najlepsze?

  Jeżeli pracujemy w biurze bądź tworzymy je w domowym zaciszu, głośniki bardzo często się przydają. Możemy dzięki nim odsłuchać wiadomości głosowych, posłuchać ulubionej stacji radiowej czy pracować z dźwiękiem. Oferta głośników na rynków stale się rozrasta. Jak zatem wybrać te najlepsze? Podpowiadamy.

  Napisano wtorek, 30 sierpień 2022 12:27
 • Gaśnice w budynkach. Jak sprawdzić ich stan?
  Gaśnice w budynkach. Jak sprawdzić ich stan?

  Pożary choć nie zawsze są groźne, przypominają nam, jak ważna jest profilaktyka przeciwpożarowa. Jednym z jej elementów jest wyposażenie budynków w odpowiednie systemy. Urządzenia wchodzące w skład tych systemów muszą być zawsze sprawne. Dotyczy to zwłaszcza gaśnic, które w razie potrzeby są zwykle używane jako pierwsze.

  Napisano piątek, 26 sierpień 2022 16:47