czwartek, 25 sierpień 2022 09:51

Kominki gazowe — dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Nowoczesne kominki gazowe Nowoczesne kominki gazowe pixabay

W ostatnich latach coraz większym rozwiązaniem cieszą się kominki gazowe. W zasadzie nie powinno to nikogo dziwić: tego typu urządzenia to liczne korzyści dla posiadaczy.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w kominki gazowe? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym tekście. Miłej lektury!

Kominki gazowe — jakie są zalety tego typu urządzeń?

Skąd bierze się popularność urządzeń grzewczych gazowych? Z informacji, które można znaleźć np. na forach internetowych, można wywnioskować, że tego typu kominki dają m.in. następujące korzyści:

 • prostota użytkowania,

 • elegancki design.

Prostota użytkowania

Jedną z głównych zalet kominków zasilanych gazem jest prostota podczas codziennego użytkowania. Niestety, tradycyjne systemy grzewcze wymagają systematycznego dokładania węgla opałowego, sprzątania, pilnowania ognia itp. Jest to wyzwanie, któremu trudno podołać na przykład w sytuacji, gdy wszyscy domownicy często przebywają poza domem (np. pracują lub studiują).

Kominek na gaz to znaczna oszczędność czasu. Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu, sięgnąć po pilot oraz uruchomić system, by móc cieszyć się kojącym ciepłem w swoim domu.

Interesujący design

Zwolennicy kominków tradycyjnych często twierdzą, że urządzenia gazowe ustępują tym pierwszym pod kątem designu. Tymczasem, pogląd ten nie jest do końca prawdziwy. Jest tak, ponieważ można w ofercie sprzedawców znaleźć między innymi takie rozwiązania, które także przyciągają uwagę dzięki estetyce. Elementy przypominające swoim wyglądem naturalne drewno (płonące szczapy) czy kolorowe kamienie to tylko niektóre z rozwiązań sprawiających, że kominki gazowe wyglądają interesująco.

Czy kominek na gaz to urządzenie dające bezpieczeństwo?

Czasem można spotkać się z opinią, że tego typu systemy grzewcze nie są zbyt bezpieczne i trzeba liczyć się z groźbą wybuchu gazu. Jeżeli się tego obawiasz, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość — awaryjne urządzenia to w dużym stopniu domena starszych urządzeń. Nowoczesne kominki gazowe są zazwyczaj wyposażone w mechanizmy, które np. blokują dopływ gazu w przypadku zgaśnięcia płomienia. Dzięki temu gaz nie będzie się ulatniał.

Oczywiście, nie oznacza to jeszcze, że nie trzeba już używać systemu grzewczego bez zachowania elementarnych zasad ostrożności. Ryzyko wybuchu, choć jest na znacznie niższym poziomie, wciąż jednak istnieje. Aby zmniejszyć zagrożenie, należy bezwzględnie stosować się do zaleceń umieszczonych przez producenta w instrukcji obsługi.

Kominki gazowe. Podsumowanie

Wyżej wymienione aspekty sprawiają, że kominki na gaz to popularne rozwiązanie. Trzeba jednak pamiętać, że design, sposób montażu itp. to ważne, ale nie jedyne aspekty, które należy rozważyć. Ostatnie miesiące to poważny kryzys energetyczny, który przejawia się m.in. utrudnionym dostępem do takich zasobów jak na przykład węgiel opałowy, gaz czy nawet energia elektryczna. Taki stan rzeczy oznacza, że podjęcie decyzji o zakupie kominka gazowego powinno być wyjątkowo przemyślaną decyzją.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Domki kanadyjskie i sprawdzone projekty
  Domki kanadyjskie i sprawdzone projekty

  W dzisiejszych czasach strategiczna decyzja o budowie określonego obiektu mieszkalnego musi być dokładnie przemyślana i właściwie skonsultowana z architektem, który podejmie się budowy takiego faktycznego budynku.

  Napisano czwartek, 19 styczeń 2023 14:34
 • Japoński minimalizm w kosmetykach Hada Labo Tokyo
  Japoński minimalizm w kosmetykach Hada Labo Tokyo

  Hada Labo Tokyo to marka, która czerpie z japońskich rytuałów piękna, bazując na tradycyjnych recepturach kosmetyków, ulepszonych współczesną wiedzą i doświadczeniami laboratoryjnymi. Tu nie ma żadnych zbędnych składników. To esencja nawilżenia, odżywienia i regeneracji zamknięta w różnorodnych formułach.

  Napisano poniedziałek, 23 styczeń 2023 13:40
 • W jaką pompę ciepła zainwestować dla małego domu?
  W jaką pompę ciepła zainwestować dla małego domu?

  Pompy ciepła wśród wielu mieszkańców miast Polski takich jak choćby Częstochowa zyskują w ostatnich latach na popularności.

  Napisano środa, 04 styczeń 2023 16:36
 • Kilka wskazówek, jak oświetlić łazienkę
  Kilka wskazówek, jak oświetlić łazienkę

  Przy pomocy dobrze dobranego oświetlenia możesz zrealizować w łazience kilka ważnych zadań. Najważniejszym z nich jest zapewnienie odpowiedniej ilość światła do przeprowadzania wszystkich codziennych czynności higienicznych.

  Napisano środa, 04 styczeń 2023 11:55
 • Włazy nierdzewne – rodzaje, zastosowanie
  Włazy nierdzewne – rodzaje, zastosowanie

  Włazy nierdzewne stanowią niezwykle istotną rolę w branży budowlanej. Dlaczego? Ponieważ świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest trwałość, najwyższa jakość oraz niezawodność, która przetrwa wiele lat.

  Napisano poniedziałek, 02 styczeń 2023 15:16
 • Sklep przestrzeń z dostępem do nowoczesnej pościeli
  Sklep przestrzeń z dostępem do nowoczesnej pościeli

  Dzisiaj każdy powinien sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego pościel jest tak istotnym elementem, który musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb dziecka.

  Napisano środa, 28 grudzień 2022 13:55
 • Fotowoltaika w rolnictwie
  Fotowoltaika w rolnictwie

  W tych trudnych pod względem energetyki czasach wiele osób szuka możliwości oszczędzenia pieniędzy. Warto wiedzieć, jak otrzymać dofinansowanie na fotowoltaikę.

  Napisano wtorek, 27 grudzień 2022 17:34
 • Dlaczego warto wybrać ekologiczne opakowania do zgrzewu?
  Dlaczego warto wybrać ekologiczne opakowania do zgrzewu?

  Całkowita rezygnacja z jednorazowych opakowań jest niemożliwa, ponieważ są one wpisane w model biznesowy wielu firm i przedsiębiorstw, a także ułatwiają nasze codzienne życie.

  Napisano czwartek, 22 grudzień 2022 14:51
 • Garaże blaszane - lubuskie
  Garaże blaszane - lubuskie

  Garaże z blachy, czyli doskonale znane nam blaszaki, to świetne rozwiązane, które sprawdzi się w przechowywaniu różnych rodzajów aut oraz pojazdów. Nieocenione szczególnie jesienią i zimą, gdy warunki panujące na zewnątrz mocno dają się we znaki. Są lekkie, kompaktowe oraz bardzo tanie.

  Napisano środa, 21 grudzień 2022 08:11
 • Wymiana auta na nowe. Co zrobić z używanym modelem?
  Wymiana auta na nowe. Co zrobić z używanym modelem?

  Nowy samochód trafił na nasz podjazd i nie pozostaje już nic innego, jak cieszyć się przyjemnością prowadzenia. Jednakże wraz ze zmianą auta pojawia się pytanie: co zrobić z użytkowanymi do tej pory czterema kółkami? Rozwiązań jest kilka.

  Napisano środa, 14 grudzień 2022 17:31