czwartek, 23 luty 2023 13:04

Jak wygląda sprzedaż samochodu w skupie aut? Proces sprzedaży krok po kroku

skup aut skup aut pexels

Współpraca ze skupem samochodów rozpoczyna się w sieci, gdzie znajdujemy odpowiadającą naszym wymaganiom firmę. Skup aut Piaseczno udostępnia na swojej witrynie formularz, który pozwala przeprowadzić wstępną i bezpłatną wycenę samochodu na podstawie marki, modelu, roku produkcji, zdjęć oraz innych podanych przez nas informacji. Do pewnego stopnia etap ten przypomina pisanie ogłoszenia, które wystawiamy później w internecie, jednakże w przypadku skupu samochodów w krótkim czasie otrzymujemy wiadomość zwrotną, zawierającą wstępną wycenę.

 

Warto zauważyć, że tego typu firmy wykorzystują profesjonalne bazy danych, które umożliwiają dokładne określenie wartości rynkowej samochodu, jednakże oferta będzie stanowiła około 80-90% tej kwoty – w zależności od stanu samego pojazdu. Różnica pomiędzy cenami stanowi zysk firmy i jest to standardowa praktyka, gdyż samochody są później odsprzedawane lub demontowane w celu uzyskania części.

Oględziny i ostateczna oferta

Po wypełnieniu formularza lub rozmowie telefonicznej z pracownikiem skupu należy ustalić termin spotkania, podczas którego specjalista dokona finalnej wyceny pojazdu. W praktyce moment odbycia spotkania jest uzależniony od naszej dostępności, gdyż skupy oferują nawet możliwość spotkania jeszcze tego samego dnia. Szybkość obsługi klienta stanowi w tym wypadku płaszczyznę konkurencji pomiędzy różnymi firmami, co dla klientów oznacza okazję do sprzedania auta w ciągu kilkunastu godzin. Pod tym względem skupy znacznie przewyższają komisy oraz możliwości sprzedaży samodzielnej.

Na spotkaniu obecny jest współpracujący ze skupem rzeczoznawca, którego zadaniem jest porównanie dostarczonych przez właściciela informacji ze stanem faktycznym. Po sprawdzeniu wszystkich aspektów samochodu następuje korekta wstępnej wyceny i przedstawiana jest nam finalna oferta. Jest tutaj zwykle miejsce na negocjacje, ale jeżeli cena nas zadowala, można sfinalizować transakcję poprzez podpisanie umowy o kupnie-sprzedaży.

Obsługa dokumentów i odbiór samochodu

Po podpisaniu umowy samochód staje się oficjalnie własnością skupu. Nam pozostaje odebrać gotówkę (zwykle wypłacaną od ręki) oraz dopełnić ostatnie formalności, związane ze sprzedażą auta – jak zgłoszenie tego faktu ubezpieczycielowi oraz odpowiednim urzędom. Skup aut samodzielnie zadba o odbiór auta, co może nastąpić natychmiast po wypłaceniu gotówki lub z użyciem lawety – jeżeli pojazd jest uszkodzony lub niezdolny do jazdy. Skup może również zaoferować pomoc w obsłudze dokumentów, co zdejmuje z naszych barków dodatkowe obowiązki i pozwala szybciej przystąpić do szukania nowego auta.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Wpływ COVID-19 na rynek nieruchomości w Dubaju
  Wpływ COVID-19 na rynek nieruchomości w Dubaju

  Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na gospodarkę światową, a branża nieruchomości nie jest wyjątkiem. Z powodu pandemii rynek nieruchomości w Dubaju doświadczył zarówno pozytywnych, jak i negatywnych skutków.  W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób COVID-19 wpłynął na rynek nieruchomości w Dubaju, w tym zmiany w cenach wynajmu i nieruchomości, zmianę popytu na określone rodzaje nieruchomości oraz ogólne perspektywy na przyszłość.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 13:29
 • Jak pomalować metalowe ogrodzenie?
  Jak pomalować metalowe ogrodzenie?

  Metalowe ogrodzenie to nie tylko element ochronny, ale również ozdobny naszej posesji. Aby przez wiele lat cieszyć się jego estetycznym wyglądem, warto zainwestować w malowanie proszkowe. W tym artykule podpowiemy, jak pomalować metalowe ogrodzenie, aby zyskało nie tylko nowy wygląd, ale również niezwykłą wytrzymałość na czynniki atmosferyczne.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 12:14
 • Tanie okna PCV
  Tanie okna PCV

  Okna PCV są tanie dzięki materiałowi, z którego są wykonane - polichlorek winylu. To syntetyczny polimer o wysokiej termoplastyczności, odporności na temperaturę i dobrej izolacyjności. Mimo niskiej ceny, okna z PCV są bezpieczne i spełniają normy UE.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 12:07
 • Murator PROJEKTY - źródło profesjonalnych projektów budynków jednorodzinnych
  Murator PROJEKTY - źródło profesjonalnych projektów budynków jednorodzinnych

  Chcemy w najbliższym czasie wybrać i zakupić projekt domu oraz rozpocząć wyczekiwaną budowę? Koniecznie zapoznajmy się z ofertą Murator PROJEKTY. Na stronie internetowej muratorprojety.pl  znajdziemy tysiące zróżnicowanych propozycji, które umożliwią nam realizację planów związanych ze stworzeniem wygodnej przestrzeni mieszkalnej. Jakie ciekawe rozwiązania czekają na nas w kolekcji profesjonalnych projektów domów?

  Napisano piątek, 10 marzec 2023 19:46
 • Zbyt niskie odszkodowanie – co wtedy zrobić?
  Zbyt niskie odszkodowanie – co wtedy zrobić?

  Zbyt niskie odszkodowanie to problem, który dotyczy wielu osób. Nie zawsze zgadzamy się z decyzją ubezpieczyciela i uważamy, że oferowane środki nie spełniają naszych wymogów. Warto w tej sytuacji wiedzieć, jakie mamy prawa. Co zrobić w przypadku zbyt niskiego odszkodowania? Czy istnieje możliwość uzyskania większej ilości pieniędzy? O czym trzeba wiedzieć?

  Napisano wtorek, 21 marzec 2023 10:47
 • Jak skup samochodów używanych wpływa na rynek samochodowy i co oznacza dla kupujących i sprzedających?
  Jak skup samochodów używanych wpływa na rynek samochodowy i co oznacza dla kupujących i sprzedających?

  Sprzedaż samochodu można śmiało określić jako jeden z głównych elementów życia kierowcy. Każdy kierowca w pewnym momencie swojego motoryzacyjnego życia musi wymienić auto na nowe. Samodzielne sprzedawanie samochodu jest żmudne i męczące, zaś komisy pobierają zdecydowanie zbyt wysoki procent. Z tego też powodu jedyną sensowną alternatywą stały się skupy samochodowe.

  Napisano poniedziałek, 20 marzec 2023 17:38
 • Kurki kulowe i czerpalne do wody - zastosowanie i charakterystyka
  Kurki kulowe i czerpalne do wody - zastosowanie i charakterystyka

  Kurki kulowe i czerpalne do wody są niezbędnym elementem systemów hydraulicznych i służą do regulacji przepływu wody.

  Napisano środa, 08 marzec 2023 17:25
 • Czy okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem?
  Czy okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem?

  Rozważasz zakup okapu kuchennego? Chcesz sprawdzić, w jaki sposób urządzenie to może pomóc Ci podczas gotowania? Sprawdź, jakie funkcje pełni okap kuchenny i dowiedz się, co uwzględnić podczas jego zakupu.

  Napisano niedziela, 26 luty 2023 13:17
 • Firmy budowlane w Łodzi - jak znaleźć odpowiednią?
  Firmy budowlane w Łodzi - jak znaleźć odpowiednią?

  Firmy budowlane to kluczowy element każdej inwestycji budowlanej. Bez nich niemożliwe byłoby wzniesienie nowych budynków, a także przeprowadzenie remontów i modernizacji istniejących już obiektów.

  Napisano piątek, 24 luty 2023 12:26
 • Sprężarki śrubowe używane i nowe oraz inne kompresory
  Sprężarki śrubowe używane i nowe oraz inne kompresory

  Kompresory to dzisiaj urządzenia o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Korzysta się z nich w różnych gałęziach przemysłu, w tym na produkcji oraz w motoryzacji. Jednak znajdują zastosowanie także w medycynie i usługach oraz wielu innych obszarach.

  Napisano czwartek, 23 luty 2023 22:54