czwartek, 01 wrzesień 2022 08:47

Licznik przedpłatowy – kiedy się sprawdzi?

doładowanie prądu doładowanie prądu adobestcok

Licznik przedpłatowy to typ miernika energii elektrycznej, który cieszy się obecnie dużą popularnością. Pozwala on bowiem na kontrolowanie wydatków przez zakup prądu, który rzeczywiście planuje się wykorzystać.

 

Doładowanie energii w liczniku przedpłatowym to usługa, która sprawdza się w określonych przypadkach. Szczególnie często korzystają z niej właściciele wynajmowanych lokali i domków letniskowych. Liczne korzyści związane z doładowanie prądu zauważają także osoby prowadzące gospodarstwo domowe, które chcą oszczędzić nieco pieniędzy na inne wydatki.

Doładowanie energii a wynajem lokalu

Korzystanie z doładowania prądu w wynajmowanym lokalu daje pewność tego, że najemcy, po zakończeniu umowy, nie pozostawią lokalu z zadłużeniem na energię elektryczną. To bardzo ważne, ponieważ trudno jest przewidzieć, w jaki sposób zachowają się osoby trzecie korzystające z udostępnionego im lokum. Liczniki przedpłatowe pozwalają na lepsze kontrolowanie wydatków na opłaty, szczególnie gdy ma się więcej niż jeden lokal, który się wynajmuje.

Prąd z licznika przedpłatowego a domek na działce lub domek letniskowy

Z energii elektrycznej korzysta się także w domkach na działce lub w domkach letniskowych. Jesienią lub zimą nie są one jednak często odwiedzane, stąd też warto unikać dodatkowych kosztów stałych przez podjęcie decyzji o założeniu licznika z taką opcją, jak doładowanie prądu u jego sprzedawcy lub pośrednika.

Doładowanie prądu we własnym gospodarstwie domowym

Z doładowania energii można skorzystać także we własnym gospodarstwie domowym. Pozwala to na lepszą kontrolę wydatków, szczególnie wtedy, gdy działa w nim wiele sprzętów elektrycznych i mieszka duża rodzina. Dzięki temu można uświadomić domownikom konieczność oszczędzania prądu, jak i zbadać, jakiego typu działania powodują zwiększenie jego zużycia. Pozwala to na podjęcie odpowiednich kroków ku oszczędnościom.

Doładowanie licznika przedpłatowego PGE – gdzie można wykupić?

Doładowanie prądu PGE dostępne jest w różnych punktach usługowych. Szczególnie korzystne warunki ma jednak sieć franczyzowa Żabka. Doładowanie licznika przedpłatowego PGE to w jej przypadku koszt 3,99 zł za obsługę zamówienia, a w niektórych lokalizacjach (jak np. w obrębie PGE Rzeszów) – nawet tylko 2,49 zł. Doładowanie energii dla licznika przedpłatowego w przypadku operatora takiego jak PGE nie jest skomplikowane. Cały proces zajmuje kilka minut, a przed zakupem prądu wystarczy przygotować jego sprzedawcy identyfikator lub numer karty do licznika energetycznego. Pozwoli to na zidentyfikowanie nabywcy energii w systemie komputerowym.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.