sobota, 01 październik 2022 14:28

Opieka nad seniorami to praca przyszłości

ile zarabia opiekunka w Niemczech ile zarabia opiekunka w Niemczech pixabay

Niemieckie społeczeństwo starzeje się w coraz szybszym tempie. Już teraz wiek przeciętnego Niemca to prawie 45 lat. Z roku na rok dynamicznie rośnie liczba osób w wieku podeszłym, które przekraczają 65, 70, a nawet 80 lat.

Wszelkie prognozy demograficzne wskazują, że proces ten będzie tylko przyspieszał. Niestety część z seniorów narzeka na różnego rodzaju dolegliwości oraz choroby, które powodują, że tracą oni możliwość samodzielnego funkcjonowania. W takim wypadku konieczna jest pomoc osób trzecich. Co, jeśli nie mogą oni otrzymać pomocy od najbliższej rodziny?

Najlepszym sposobem na zapewnienie seniorowi odpowiedniej opieki jest zakontraktowanie opiekunki do osób starszych, która zajmie się nim praktycznie 24 godziny na dobę. Gdzie takiej szukać? Najlepiej od razu udać się do sprawdzonej agencji opiekunek osób starszych, takich jak na przykład Veritas Opieka, która od lat pomaga niemieckim rodzinom w znalezieniu opiekuna osób starszych. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele plusów, bowiem to agencja bierze na siebie większość niedogodności z poszukiwaniem, zatrudnianiem oraz nadzorowaniem pracy opiekunki do osoby starszej. Jest to naprawdę spora pomoc rodzinom, które nie znają się na procesie rekrutacyjnym w branży opieki osób starszych. Jak to wygląda od strony polskiej opiekunki, która szuka możliwości pracy w Niemczech?

Veritas Opieka posiada naprawdę dużą bazę kandydatów i kandydatek do podjęcia pracy w opiece nad seniorem w Niemczech. Co ważne, są to już zweryfikowane osoby, które mają wiedzę oraz doświadczenie potrzebne w opiece nad osobami starszymi. Jednak cały czas poszukiwane są nowe kandydatki i kandydaci do podjęcia pracy w opiece w Niemczech. Aby z sukcesem pracować w tej branży potrzebna jest znajomość języka niemieckiego i doświadczenie w opiece nad osobami starszymi. Oczywiście przydatna będzie także umiejętność gotowania, sprzątania czy zajmowania się ogrodem. Ile zarabia opiekunka w Niemczech? Jeśli spełnia powyższe warunki, to przeciętna płaca oferowana przez Veritas Opieka oscyluje w okolicach 1700 euro netto na miesiąc. Oprócz tego opiekunka ma zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.