środa, 14 grudzień 2022 17:31

Wymiana auta na nowe. Co zrobić z używanym modelem?

Skup samochodów używanych w Łodzi Skup samochodów używanych w Łodzi pexels

Nowy samochód trafił na nasz podjazd i nie pozostaje już nic innego, jak cieszyć się przyjemnością prowadzenia. Jednakże wraz ze zmianą auta pojawia się pytanie: co zrobić z użytkowanymi do tej pory czterema kółkami? Rozwiązań jest kilka.

 

Dalsze użytkowanie

Naturalnie możemy oddać kluczyki do auta komuś w rodzinie, na przykład dziecku z prawem jazdy, które dzięki temu zyska więcej swobody, a także będzie doskonaliło umiejętności bez obaw o uszkodzenie nowego auta. Zalety posiadania dwóch samochodów są oczywiste, jednakże warto też zwrócić uwagę na fakt, że oznacza to konieczność opłacania dodatkowej składki ubezpieczeniowej, a także znalezienia odpowiedniego miejsca postojowego. Jeżeli nie dysponujemy dwoma garażami, jedno auto będzie stale wystawione na działanie czynników atmosferycznych. Nawet w przypadku domków jednorodzinnych z własnym podjazdem parkowanie dwóch samochodów może sprawiać kłopoty, dlatego warto się dobrze zastanowić, czy zachowanie samochodu jest najlepszym rozwiązaniem.

Samodzielna sprzedaż auta

Wiele osób po nabyciu nowego samochodu planuje sprzedać starszy pojazd, aby zamortyzować wydatki związane ze zmianą auta. Chociaż rynek samochodów używanych w Polsce należy do wyjątkowo rozwiniętych, nie oznacza to, że znalezienie kupca nie sprawi nam żadnych trudności. Duża ilość ofert oznacza, że osoby poszukujące używanych aut mogą przebierać w propozycjach, wyszukując samochód, który w pełni odpowiada ich oczekiwaniom – zarówno wobec stanu, jak i ceny. Aby sprzedaż przebiegła jak najszybciej należy się do niej dobrze przygotować, zawczasu sprawdzając wartość rynkową naszego auta oraz przeprowadzając przegląd w warsztacie. Rzetelnie napisana oferta nie tylko przykuje wzrok, ale również pozwoli klientom szybko przekonać się, czy nasza propozycja jest tym, czego szukają. Planując sprzedaż auta, warto również przygotować się na wydatki związane z kosmetyką auta, a także wykorzystaniem płatnego promowania oferty, dla uzyskania lepszej widoczności na portalach motoryzacyjnych.

Sprzedaż do skupu

Wbrew pozorom samodzielne znalezienie kupca nie jest jedynym sposobem, aby sprzedać auto z zadowalającym zyskiem. Skup samochodów używanych w Łodzi oferuje błyskawiczną obsługę klientów połączoną z rzetelną wyceną, dzięki czemu zamiana używanego auta na gotówkę przebiega w rekordowym czasie. W przeciwieństwie do komisu, który przyjmuje jedynie wybrane auta, skup akceptuje pojazdy niezależnie od ich przebiegu, stanu, marki czy modelu, dzięki czemu można sprzedać nawet samochody niecieszące się dużą popularnością na rynku. Transakcja zawierana jest na podstawie umowy o sprzedaży-kupnie, a poprzedza je bezpłatna wycena wykonana przez profesjonalnego rzeczoznawcę. Wybór skupu samochodów to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie swój czas i poszukują szybkiego oraz sprawdzonego sposobu na sprzedaż auta. W tym wypadku nie trzeba przygotowywać się na telefony oraz jazdy próbne z potencjalnymi nabywcami, gdyż samochód może zniknąć z naszego podjazdu już kilkadziesiąt godzin po pierwszym kontakcie ze skupem.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Domki kanadyjskie i sprawdzone projekty
  Domki kanadyjskie i sprawdzone projekty

  W dzisiejszych czasach strategiczna decyzja o budowie określonego obiektu mieszkalnego musi być dokładnie przemyślana i właściwie skonsultowana z architektem, który podejmie się budowy takiego faktycznego budynku.

  Napisano czwartek, 19 styczeń 2023 14:34
 • Japoński minimalizm w kosmetykach Hada Labo Tokyo
  Japoński minimalizm w kosmetykach Hada Labo Tokyo

  Hada Labo Tokyo to marka, która czerpie z japońskich rytuałów piękna, bazując na tradycyjnych recepturach kosmetyków, ulepszonych współczesną wiedzą i doświadczeniami laboratoryjnymi. Tu nie ma żadnych zbędnych składników. To esencja nawilżenia, odżywienia i regeneracji zamknięta w różnorodnych formułach.

  Napisano poniedziałek, 23 styczeń 2023 13:40
 • W jaką pompę ciepła zainwestować dla małego domu?
  W jaką pompę ciepła zainwestować dla małego domu?

  Pompy ciepła wśród wielu mieszkańców miast Polski takich jak choćby Częstochowa zyskują w ostatnich latach na popularności.

  Napisano środa, 04 styczeń 2023 16:36
 • Kilka wskazówek, jak oświetlić łazienkę
  Kilka wskazówek, jak oświetlić łazienkę

  Przy pomocy dobrze dobranego oświetlenia możesz zrealizować w łazience kilka ważnych zadań. Najważniejszym z nich jest zapewnienie odpowiedniej ilość światła do przeprowadzania wszystkich codziennych czynności higienicznych.

  Napisano środa, 04 styczeń 2023 11:55
 • Włazy nierdzewne – rodzaje, zastosowanie
  Włazy nierdzewne – rodzaje, zastosowanie

  Włazy nierdzewne stanowią niezwykle istotną rolę w branży budowlanej. Dlaczego? Ponieważ świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest trwałość, najwyższa jakość oraz niezawodność, która przetrwa wiele lat.

  Napisano poniedziałek, 02 styczeń 2023 15:16
 • Sklep przestrzeń z dostępem do nowoczesnej pościeli
  Sklep przestrzeń z dostępem do nowoczesnej pościeli

  Dzisiaj każdy powinien sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego pościel jest tak istotnym elementem, który musi być dopasowany do indywidualnych potrzeb dziecka.

  Napisano środa, 28 grudzień 2022 13:55
 • Fotowoltaika w rolnictwie
  Fotowoltaika w rolnictwie

  W tych trudnych pod względem energetyki czasach wiele osób szuka możliwości oszczędzenia pieniędzy. Warto wiedzieć, jak otrzymać dofinansowanie na fotowoltaikę.

  Napisano wtorek, 27 grudzień 2022 17:34
 • Dlaczego warto wybrać ekologiczne opakowania do zgrzewu?
  Dlaczego warto wybrać ekologiczne opakowania do zgrzewu?

  Całkowita rezygnacja z jednorazowych opakowań jest niemożliwa, ponieważ są one wpisane w model biznesowy wielu firm i przedsiębiorstw, a także ułatwiają nasze codzienne życie.

  Napisano czwartek, 22 grudzień 2022 14:51
 • Garaże blaszane - lubuskie
  Garaże blaszane - lubuskie

  Garaże z blachy, czyli doskonale znane nam blaszaki, to świetne rozwiązane, które sprawdzi się w przechowywaniu różnych rodzajów aut oraz pojazdów. Nieocenione szczególnie jesienią i zimą, gdy warunki panujące na zewnątrz mocno dają się we znaki. Są lekkie, kompaktowe oraz bardzo tanie.

  Napisano środa, 21 grudzień 2022 08:11
 • Wymiana auta na nowe. Co zrobić z używanym modelem?
  Wymiana auta na nowe. Co zrobić z używanym modelem?

  Nowy samochód trafił na nasz podjazd i nie pozostaje już nic innego, jak cieszyć się przyjemnością prowadzenia. Jednakże wraz ze zmianą auta pojawia się pytanie: co zrobić z użytkowanymi do tej pory czterema kółkami? Rozwiązań jest kilka.

  Napisano środa, 14 grudzień 2022 17:31