poniedziałek, 14 marzec 2022 18:33

Bezpieczeństwo pożarowe w halach magazynowych

Projekt instalacji przeciwpożarowej Projekt instalacji przeciwpożarowej pixabay

Branża logistyczna rozwija się dziś w zawrotnym tempie, zaś przyczyna takiego stanu rzeczy jest drastyczny wzrost popularności zakupów online.

 

Zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową rośnie z kwartału na kwartał, co przekłada się na potrzebę budowy nowych hali magazynowych. Warto podkreślić, że w przypadku takich hal szczególnie istotne jest bezpieczeństwo pożarowe. Jak skutecznie zabezpieczyć zatem hale magazynową przed pożarem?

Hale magazynowe - w jaki sposób zabezpieczyć je przed ogniem?

Na samym początku najważniejsze jest opracowanie koncepcji i oraz projektu instalacji przeciwpożarowej. Warto wyraźnie podkreślić, że taki projekt powinien być przygotowany przez profesjonalistów, ponieważ musi on dokładnie odpowiadać, nie tylko wszystkim wytycznym kwestii bezpieczeństwa, ale także działać zawsze w niezawodny sposób. W halach magazynowych bardzo często znajdują się produkty i towary, które są łatwopalne, przez co ogień w takim magazynie może bardzo szybko przerodzić się w pożar całego obiektu.

Projekt instalacji przeciwpożarowej musi charakteryzować się przede wszystkim odpowiednimi rozwiązaniami, które będą w stanie zabezpieczyć cały obiekt przed pożarem. Bardzo istotne jest to, aby powstrzymanie pożaru rozpoczęło się zaraz na jego początku.

Montaż systemu bezpieczeństwa pożarowego i jego odbiór

Warto podkreślić, że montaż systemu bezpieczeństwa pożarowego musi odbyć się w stosunkowo szybkim czasie od przygotowania jego projektu. Spowodowane jest to oczywiście kwestiami bezpieczeństwa, ponieważ każdy dzień bez systemu pożarowego, to ryzyko wybuchu ognia i zniszczenia znajdujących się w hali magazynowej przesyłek, palet, produktów.

Po montażu systemu bezpieczeństwa pożarowego musi być on odebrany przez rzeczoznawcę do spraw przeciwpożarowych lub przez Państwową Straż Pożarną. Jest to ostatni, jednakże bardzo istotny element budowy systemu bezpieczeństwa pożarowego, ponieważ specjaliści sprawdzają w ostatnim etapie, czy cały system działa prawidłowo i czy będzie on w stanie skutecznie zgasić pożar już w samym zarodku.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Nowoczesne nagrobki granitowe - ostatnie pożegnanie
  Nowoczesne nagrobki granitowe - ostatnie pożegnanie

  Proste, nowoczesne nagrobki granitowe charakteryzują się z reguły prostotą i minimalizmem. Minimalistyczny design i elegancja świadczy o ich najwyższej jakości.

  Napisano czwartek, 29 wrzesień 2022 08:25
 • Oświetlenie do salonu z aneksem kuchennym – jak dobrać lampy?
  Oświetlenie do salonu z aneksem kuchennym – jak dobrać lampy?

  Kuchnia i jadalnia, które zostają otwarte na salon, to bardzo popularne rozwiązanie. Sprawdza się ono zarówno w przestronnych wnętrzach, jak i tych zdecydowanie skromniejszych, minimalistycznych i ograniczonych pod względem wolnego miejsca.

  Napisano czwartek, 29 wrzesień 2022 08:22
 • Promienniki podczerwieni – dlaczego warto na nie postawić?
  Promienniki podczerwieni – dlaczego warto na nie postawić?

  W sezonie grzewczym szukamy najkorzystniejszych rozwiązań, aby rachunki nie przerażały, a domownicy mogli liczyć na pełen komfort termiczny. Wśród urządzeń, które warto wypróbować w sezonie grzewczym, są promienniki podczerwieni.

  Napisano czwartek, 29 wrzesień 2022 08:19
 • Meble rattanowe i technorattanowe do modnego salonu lub oranżerii
  Meble rattanowe i technorattanowe do modnego salonu lub oranżerii

  Meble plecionkowe to obecnie znów jeden z popularniejszych typów wyposażenia do ogrodu. Co ciekawe, takie ażurowe konstrukcje trafiają też coraz częściej do domowych wnętrz. Przy ich pomocy da się urządzić choćby modny salon lub efektowną oranżerię do całorocznego użytkowania.

  Napisano poniedziałek, 26 wrzesień 2022 09:39
 • Jak znaleźć pierwszą pracę po studiach?
  Jak znaleźć pierwszą pracę po studiach?

  Studenci coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że samo wykształcenie to za mało, aby odnaleźć się na rynku pracy. Bardzo istotne jest również doświadczenie zawodowe, jednak zdobycie pierwszego może być problematyczne. Jak efektywnie szukać pracy po studiach?

  Napisano niedziela, 18 wrzesień 2022 12:05
 • Lampy wiszące w jadalni – na co warto postawić?
  Lampy wiszące w jadalni – na co warto postawić?

  W jadalni toczy się życie rodzinne. Spotykamy się tu również ze znajomymi. Otwarta przestrzeń, czyli połączenie kuchni z jadalnią to wymarzone rozwiązanie każdego domownika. Jednak projekt wykonania tej części domu nie kończy się na elementach wyposażenia i ich rozmieszczeniu.

  Napisano środa, 14 wrzesień 2022 09:24
 • Konkretne płytki dla każdej kuchni
  Konkretne płytki dla każdej kuchni

  Nie da się ukryć, że kuchnia to centralny element każdego domu. Można powiedzieć, że to właśnie tam rodzina spędza bardzo dużą ilość czasu w ciągu dnia, dlatego też dobrze jest zrobić wszystko, aby w pomieszczeniach kuchennych panował właściwy klimat i atmosfera.

  Napisano czwartek, 01 wrzesień 2022 12:04
 • Licznik przedpłatowy – kiedy się sprawdzi?
  Licznik przedpłatowy – kiedy się sprawdzi?

  Licznik przedpłatowy to typ miernika energii elektrycznej, który cieszy się obecnie dużą popularnością. Pozwala on bowiem na kontrolowanie wydatków przez zakup prądu, który rzeczywiście planuje się wykorzystać.

  Napisano czwartek, 01 wrzesień 2022 08:47
 • Głośniki do pracy w biurze - jak wybrać najlepsze?
  Głośniki do pracy w biurze - jak wybrać najlepsze?

  Jeżeli pracujemy w biurze bądź tworzymy je w domowym zaciszu, głośniki bardzo często się przydają. Możemy dzięki nim odsłuchać wiadomości głosowych, posłuchać ulubionej stacji radiowej czy pracować z dźwiękiem. Oferta głośników na rynków stale się rozrasta. Jak zatem wybrać te najlepsze? Podpowiadamy.

  Napisano wtorek, 30 sierpień 2022 12:27
 • Gaśnice w budynkach. Jak sprawdzić ich stan?
  Gaśnice w budynkach. Jak sprawdzić ich stan?

  Pożary choć nie zawsze są groźne, przypominają nam, jak ważna jest profilaktyka przeciwpożarowa. Jednym z jej elementów jest wyposażenie budynków w odpowiednie systemy. Urządzenia wchodzące w skład tych systemów muszą być zawsze sprawne. Dotyczy to zwłaszcza gaśnic, które w razie potrzeby są zwykle używane jako pierwsze.

  Napisano piątek, 26 sierpień 2022 16:47