poniedziałek, 14 marzec 2022 18:33

Bezpieczeństwo pożarowe w halach magazynowych

Projekt instalacji przeciwpożarowej Projekt instalacji przeciwpożarowej pixabay

Branża logistyczna rozwija się dziś w zawrotnym tempie, zaś przyczyna takiego stanu rzeczy jest drastyczny wzrost popularności zakupów online.

 

Zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową rośnie z kwartału na kwartał, co przekłada się na potrzebę budowy nowych hali magazynowych. Warto podkreślić, że w przypadku takich hal szczególnie istotne jest bezpieczeństwo pożarowe. Jak skutecznie zabezpieczyć zatem hale magazynową przed pożarem?

Hale magazynowe - w jaki sposób zabezpieczyć je przed ogniem?

Na samym początku najważniejsze jest opracowanie koncepcji i oraz projektu instalacji przeciwpożarowej. Warto wyraźnie podkreślić, że taki projekt powinien być przygotowany przez profesjonalistów, ponieważ musi on dokładnie odpowiadać, nie tylko wszystkim wytycznym kwestii bezpieczeństwa, ale także działać zawsze w niezawodny sposób. W halach magazynowych bardzo często znajdują się produkty i towary, które są łatwopalne, przez co ogień w takim magazynie może bardzo szybko przerodzić się w pożar całego obiektu.

Projekt instalacji przeciwpożarowej musi charakteryzować się przede wszystkim odpowiednimi rozwiązaniami, które będą w stanie zabezpieczyć cały obiekt przed pożarem. Bardzo istotne jest to, aby powstrzymanie pożaru rozpoczęło się zaraz na jego początku.

Montaż systemu bezpieczeństwa pożarowego i jego odbiór

Warto podkreślić, że montaż systemu bezpieczeństwa pożarowego musi odbyć się w stosunkowo szybkim czasie od przygotowania jego projektu. Spowodowane jest to oczywiście kwestiami bezpieczeństwa, ponieważ każdy dzień bez systemu pożarowego, to ryzyko wybuchu ognia i zniszczenia znajdujących się w hali magazynowej przesyłek, palet, produktów.

Po montażu systemu bezpieczeństwa pożarowego musi być on odebrany przez rzeczoznawcę do spraw przeciwpożarowych lub przez Państwową Straż Pożarną. Jest to ostatni, jednakże bardzo istotny element budowy systemu bezpieczeństwa pożarowego, ponieważ specjaliści sprawdzają w ostatnim etapie, czy cały system działa prawidłowo i czy będzie on w stanie skutecznie zgasić pożar już w samym zarodku.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.