czwartek, 29 wrzesień 2022 08:19

Promienniki podczerwieni – dlaczego warto na nie postawić?

Promienniki podczerwieni Promienniki podczerwieni https://econovli.pl/

W sezonie grzewczym szukamy najkorzystniejszych rozwiązań, aby rachunki nie przerażały, a domownicy mogli liczyć na pełen komfort termiczny. Wśród urządzeń, które warto wypróbować w sezonie grzewczym, są promienniki podczerwieni.

 

W jaki sposób działają promienniki? Czy za ich pomocą można oszczędzać, ale nie tracąc na tak ważnym odczuwaniu ciepła? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Jak działają promienniki podczerwieni?

Promienniki podczerwieni do pracy wykorzystują promieniowanie podczerwone. To, które jest znane i przede wszystkim bezpieczne dla człowieka. Znajduje ono swoje zastosowanie również w medycynie. W domu zaś okazuje się, że może być świetnym sposobem na uzyskanie pożądanej temperatury, jej utrzymanie przez długi czas, a do tego bez efektu regularnie rosnących rachunków za prąd.

Urządzenia te, które można znaleźć w sklepie https://econovli.pl/, wytwarzają fale podczerwone, które zostają pochłonięte przez ściany budynku, a także wszystkie elementy znajdujące się we wnętrzach. Następnie dochodzi do ich przekształcenia w ciepło i w tej formie oddania do wnętrz. Tym samym pojawia się to kluczowe ciepło. Niezwykle przyjemne dla domowników, uzyskane w sposób naturalny, bezpieczny i zdrowy.

Jakie są korzyści dla budynku?

Ten sposób ogrzewania sprawia, że konstrukcja budynku pozostaje sucha. Nie grozi jej nadmiar wilgoci, dlatego nie ma również ryzyka rozwoju grzybów czy pleśni. Z tym efektem mierzą się np. mieszkańcy źle zaizolowanych budynków, w których panuje duża wilgoć. Pleśń i grzyby rozwijają się z czasem, ale zanim staną się widoczne domownicy zaczynają chorować, a budynek mieszkalny zostaje osłabiony.

Na ścianach pleśń czy grzyb pojawia się w postaci czarnych, bardzo nieestetycznych plam. Zaczyna być również odczuwalny nieprzyjemny zapach. Brak estetyki jest tu najmniejszym, choć wciąż sporym problemem. Uporanie się z takim efektem jest trudne i czasochłonne. Najgorsze są jednak konsekwencje zdrowotne. Domownicy mogą mieć np. problemy z układem oddechowym.

Oszczędne ogrzewanie

Do działania promienniki podczerwieni potrzebują podłączenia do źródła energii elektrycznej. Gdzie tu miejsce na oszczędności, w czasach, gdy prąd zaczyna kosztować coraz więcej, a jego źródło przestaje być nieograniczone?

I tu na prowadzenie wysuwa się jedna z zalet promienników. Urządzenia te szybko się nagrzewają i bardzo długo oddają ciepło do wnętrz. Prąd jest jednak niezbędny tylko do momentu, w którym promiennik uzyska zadaną przez użytkownika temperaturę. Po tym czasie ciepło jest równomiernie rozprowadzane po domowych wnętrzach, ale już bez wykorzystania źródła energii elektrycznej.

Duże możliwości aranżacyjne

Miłośników dopracowanych aranżacji ucieszy również fakt, że promienniki podczerwieni przyjmują formę płaskich paneli. Można je umieszczać nie tylko na ścianach, ale i na suficie, a nawet ukrywając za grafiką zawieszoną w wybranym miejscu. Możliwości aranżacyjne są zatem zdecydowanie większe niż w przypadku klasycznych systemów grzewczych.

Dajmy szansę urządzeniom, których zakup staje się inwestycją w domowe ciepło, oszczędności i wymarzoną estetykę wnętrz.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Wpływ COVID-19 na rynek nieruchomości w Dubaju
  Wpływ COVID-19 na rynek nieruchomości w Dubaju

  Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na gospodarkę światową, a branża nieruchomości nie jest wyjątkiem. Z powodu pandemii rynek nieruchomości w Dubaju doświadczył zarówno pozytywnych, jak i negatywnych skutków.  W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób COVID-19 wpłynął na rynek nieruchomości w Dubaju, w tym zmiany w cenach wynajmu i nieruchomości, zmianę popytu na określone rodzaje nieruchomości oraz ogólne perspektywy na przyszłość.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 13:29
 • Jak pomalować metalowe ogrodzenie?
  Jak pomalować metalowe ogrodzenie?

  Metalowe ogrodzenie to nie tylko element ochronny, ale również ozdobny naszej posesji. Aby przez wiele lat cieszyć się jego estetycznym wyglądem, warto zainwestować w malowanie proszkowe. W tym artykule podpowiemy, jak pomalować metalowe ogrodzenie, aby zyskało nie tylko nowy wygląd, ale również niezwykłą wytrzymałość na czynniki atmosferyczne.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 12:14
 • Tanie okna PCV
  Tanie okna PCV

  Okna PCV są tanie dzięki materiałowi, z którego są wykonane - polichlorek winylu. To syntetyczny polimer o wysokiej termoplastyczności, odporności na temperaturę i dobrej izolacyjności. Mimo niskiej ceny, okna z PCV są bezpieczne i spełniają normy UE.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 12:07
 • Murator PROJEKTY - źródło profesjonalnych projektów budynków jednorodzinnych
  Murator PROJEKTY - źródło profesjonalnych projektów budynków jednorodzinnych

  Chcemy w najbliższym czasie wybrać i zakupić projekt domu oraz rozpocząć wyczekiwaną budowę? Koniecznie zapoznajmy się z ofertą Murator PROJEKTY. Na stronie internetowej muratorprojety.pl  znajdziemy tysiące zróżnicowanych propozycji, które umożliwią nam realizację planów związanych ze stworzeniem wygodnej przestrzeni mieszkalnej. Jakie ciekawe rozwiązania czekają na nas w kolekcji profesjonalnych projektów domów?

  Napisano piątek, 10 marzec 2023 19:46
 • Zbyt niskie odszkodowanie – co wtedy zrobić?
  Zbyt niskie odszkodowanie – co wtedy zrobić?

  Zbyt niskie odszkodowanie to problem, który dotyczy wielu osób. Nie zawsze zgadzamy się z decyzją ubezpieczyciela i uważamy, że oferowane środki nie spełniają naszych wymogów. Warto w tej sytuacji wiedzieć, jakie mamy prawa. Co zrobić w przypadku zbyt niskiego odszkodowania? Czy istnieje możliwość uzyskania większej ilości pieniędzy? O czym trzeba wiedzieć?

  Napisano wtorek, 21 marzec 2023 10:47
 • Jak skup samochodów używanych wpływa na rynek samochodowy i co oznacza dla kupujących i sprzedających?
  Jak skup samochodów używanych wpływa na rynek samochodowy i co oznacza dla kupujących i sprzedających?

  Sprzedaż samochodu można śmiało określić jako jeden z głównych elementów życia kierowcy. Każdy kierowca w pewnym momencie swojego motoryzacyjnego życia musi wymienić auto na nowe. Samodzielne sprzedawanie samochodu jest żmudne i męczące, zaś komisy pobierają zdecydowanie zbyt wysoki procent. Z tego też powodu jedyną sensowną alternatywą stały się skupy samochodowe.

  Napisano poniedziałek, 20 marzec 2023 17:38
 • Kurki kulowe i czerpalne do wody - zastosowanie i charakterystyka
  Kurki kulowe i czerpalne do wody - zastosowanie i charakterystyka

  Kurki kulowe i czerpalne do wody są niezbędnym elementem systemów hydraulicznych i służą do regulacji przepływu wody.

  Napisano środa, 08 marzec 2023 17:25
 • Czy okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem?
  Czy okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem?

  Rozważasz zakup okapu kuchennego? Chcesz sprawdzić, w jaki sposób urządzenie to może pomóc Ci podczas gotowania? Sprawdź, jakie funkcje pełni okap kuchenny i dowiedz się, co uwzględnić podczas jego zakupu.

  Napisano niedziela, 26 luty 2023 13:17
 • Firmy budowlane w Łodzi - jak znaleźć odpowiednią?
  Firmy budowlane w Łodzi - jak znaleźć odpowiednią?

  Firmy budowlane to kluczowy element każdej inwestycji budowlanej. Bez nich niemożliwe byłoby wzniesienie nowych budynków, a także przeprowadzenie remontów i modernizacji istniejących już obiektów.

  Napisano piątek, 24 luty 2023 12:26
 • Sprężarki śrubowe używane i nowe oraz inne kompresory
  Sprężarki śrubowe używane i nowe oraz inne kompresory

  Kompresory to dzisiaj urządzenia o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Korzysta się z nich w różnych gałęziach przemysłu, w tym na produkcji oraz w motoryzacji. Jednak znajdują zastosowanie także w medycynie i usługach oraz wielu innych obszarach.

  Napisano czwartek, 23 luty 2023 22:54