czwartek, 29 wrzesień 2022 08:19

Promienniki podczerwieni – dlaczego warto na nie postawić?

Promienniki podczerwieni Promienniki podczerwieni https://econovli.pl/

W sezonie grzewczym szukamy najkorzystniejszych rozwiązań, aby rachunki nie przerażały, a domownicy mogli liczyć na pełen komfort termiczny. Wśród urządzeń, które warto wypróbować w sezonie grzewczym, są promienniki podczerwieni.

 

W jaki sposób działają promienniki? Czy za ich pomocą można oszczędzać, ale nie tracąc na tak ważnym odczuwaniu ciepła? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Jak działają promienniki podczerwieni?

Promienniki podczerwieni do pracy wykorzystują promieniowanie podczerwone. To, które jest znane i przede wszystkim bezpieczne dla człowieka. Znajduje ono swoje zastosowanie również w medycynie. W domu zaś okazuje się, że może być świetnym sposobem na uzyskanie pożądanej temperatury, jej utrzymanie przez długi czas, a do tego bez efektu regularnie rosnących rachunków za prąd.

Urządzenia te, które można znaleźć w sklepie https://econovli.pl/, wytwarzają fale podczerwone, które zostają pochłonięte przez ściany budynku, a także wszystkie elementy znajdujące się we wnętrzach. Następnie dochodzi do ich przekształcenia w ciepło i w tej formie oddania do wnętrz. Tym samym pojawia się to kluczowe ciepło. Niezwykle przyjemne dla domowników, uzyskane w sposób naturalny, bezpieczny i zdrowy.

Jakie są korzyści dla budynku?

Ten sposób ogrzewania sprawia, że konstrukcja budynku pozostaje sucha. Nie grozi jej nadmiar wilgoci, dlatego nie ma również ryzyka rozwoju grzybów czy pleśni. Z tym efektem mierzą się np. mieszkańcy źle zaizolowanych budynków, w których panuje duża wilgoć. Pleśń i grzyby rozwijają się z czasem, ale zanim staną się widoczne domownicy zaczynają chorować, a budynek mieszkalny zostaje osłabiony.

Na ścianach pleśń czy grzyb pojawia się w postaci czarnych, bardzo nieestetycznych plam. Zaczyna być również odczuwalny nieprzyjemny zapach. Brak estetyki jest tu najmniejszym, choć wciąż sporym problemem. Uporanie się z takim efektem jest trudne i czasochłonne. Najgorsze są jednak konsekwencje zdrowotne. Domownicy mogą mieć np. problemy z układem oddechowym.

Oszczędne ogrzewanie

Do działania promienniki podczerwieni potrzebują podłączenia do źródła energii elektrycznej. Gdzie tu miejsce na oszczędności, w czasach, gdy prąd zaczyna kosztować coraz więcej, a jego źródło przestaje być nieograniczone?

I tu na prowadzenie wysuwa się jedna z zalet promienników. Urządzenia te szybko się nagrzewają i bardzo długo oddają ciepło do wnętrz. Prąd jest jednak niezbędny tylko do momentu, w którym promiennik uzyska zadaną przez użytkownika temperaturę. Po tym czasie ciepło jest równomiernie rozprowadzane po domowych wnętrzach, ale już bez wykorzystania źródła energii elektrycznej.

Duże możliwości aranżacyjne

Miłośników dopracowanych aranżacji ucieszy również fakt, że promienniki podczerwieni przyjmują formę płaskich paneli. Można je umieszczać nie tylko na ścianach, ale i na suficie, a nawet ukrywając za grafiką zawieszoną w wybranym miejscu. Możliwości aranżacyjne są zatem zdecydowanie większe niż w przypadku klasycznych systemów grzewczych.

Dajmy szansę urządzeniom, których zakup staje się inwestycją w domowe ciepło, oszczędności i wymarzoną estetykę wnętrz.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.