piątek, 04 listopad 2022 15:37

Wybierasz się w dłuższą trasę do Niemiec? Pamiętaj o kilku złotych zasadach!

laweta Niemcy laweta Niemcy https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/

Wyjazd do naszego zachodniego sąsiada jest dla wielu osób cykliczną, powtarzalną trasą. Co więcej, niektórzy wykonują taką trasę kilka razy w miesiącu.

Niemniej jednak, dla kogoś, kto pierwszy raz jedzie przekroczyć granicę państwa niemieckiego, ważne jest, aby odpowiednio przygotował się do takiej jazdy.

Pamiętaj, że przygotowanie jest kluczem, aby w trakcie jazdy nie zaskoczyły Cię nieprzyjemne sytuacje losowe, które mogą skutecznie pokrzyżować Twoje plany. Jak zatem zabezpieczyć się przed niechcianymi usterkami? Podpowiadamy!

Odpowiednie przygotowanie, to podstawa!

Kamizelka odblaskowa, gaśnica, trójkąt ostrzegawczy. Te akcesoria z pewnością znajdują się w Twoim samochodzie, gdyż są po prostu obowiązkowe. Ale czy masz u siebie w bagażniku olej samochodowy? Albo może wozisz ze sobą płyn do chłodnicy, tak na wszelki wypadek? Jeżeli odpowiedź na te pytania brzmi nie, to warto, abyś teraz skupił swoją uwagę.

Losowe awarie przytrafiają się praktycznie w przypadku każdego samochodu. Są to tylko i wyłącznie maszyny, które ulegają awariom i nie masz na to żadnego wpływu. Co więcej, na pewno nie robią one tego z czystej złośliwości. Zużywalność wszelkich części i podzespołów jest naturalnym procesem, który dzieje się podczas codziennego używania auta. Z tego też powodu warto być przygotowanym na to, że taka awaria wystąpi akurat podczas Twojej podróży do Niemiec. W pierwszej kolejności należy przygotować olej samochodowy.

Dlaczego? Otóż jazda po autostradzie potrafi dość mocno wymęczyć silnik. Jeżeli jednostka napędowa w Twoim aucie lubi trochę popić oleju podczas normalnej jazdy, to taka trasa z pewnością zwiększy jego pragnienie. Zbyt mała ilość oleju może bardzo niekorzystnie wpływać na silnik, zaś w ekstremalnych przypadkach spowoduje nawet jego zatarcie - a tego na niemieckiej autostradzie z pewnością nie chcesz.

Drugim niezbędnym bukłakiem w Twoim bagażniku powinna być butelka z płynem chłodniczym. Długie trasy, to wysokie temperatury silnika. Płyn może wówczas wyparować, co skutkować będzie wzrastającą temperaturą.

Awaria na niemieckiej autostradzie, to nie koniec świata

Co zrobić, jeżeli Twój samochód odmówi posłuszeństwa, mimo wszystkich środków zapobiegawczych, jakie zostały podjęte? Cóż, to nie koniec świata. No chyba, że zadzwonisz po niemiecką pomoc drogową. Wtedy też nie będzie to koniec świata, ale z pewnością dla Twojego portfela mogą nastąpić sądne chwile.

Ceny pomocy drogowej u naszego zachodniego sąsiada potrafią przyprawić o gęsią skórkę, dlatego stawiaj trylko i wyłącznie na polskie firmy oferujące usługi, takie jak laweta Niemcy. Wówczas masz pewność, że holowanie Niemcy nie skończy się wygołoceniem Twojego portfela. Zapisanie numeru do polskiej firmy oferującej takie usługi może być niemalże jak manna z nieba, w trakcie stresującej sytuacji na niemieckiej autostradzie. Warto jednocześnie podkreślić, że zawsze warto być odpowiednio przygotowanym do takiej sytuacji, zaś wszelkie porady przytoczone w tym artykule pomogą Ci nastawić się na wszelkie sytuacje losowe.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • Wpływ COVID-19 na rynek nieruchomości w Dubaju
  Wpływ COVID-19 na rynek nieruchomości w Dubaju

  Pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na gospodarkę światową, a branża nieruchomości nie jest wyjątkiem. Z powodu pandemii rynek nieruchomości w Dubaju doświadczył zarówno pozytywnych, jak i negatywnych skutków.  W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób COVID-19 wpłynął na rynek nieruchomości w Dubaju, w tym zmiany w cenach wynajmu i nieruchomości, zmianę popytu na określone rodzaje nieruchomości oraz ogólne perspektywy na przyszłość.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 13:29
 • Jak pomalować metalowe ogrodzenie?
  Jak pomalować metalowe ogrodzenie?

  Metalowe ogrodzenie to nie tylko element ochronny, ale również ozdobny naszej posesji. Aby przez wiele lat cieszyć się jego estetycznym wyglądem, warto zainwestować w malowanie proszkowe. W tym artykule podpowiemy, jak pomalować metalowe ogrodzenie, aby zyskało nie tylko nowy wygląd, ale również niezwykłą wytrzymałość na czynniki atmosferyczne.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 12:14
 • Tanie okna PCV
  Tanie okna PCV

  Okna PCV są tanie dzięki materiałowi, z którego są wykonane - polichlorek winylu. To syntetyczny polimer o wysokiej termoplastyczności, odporności na temperaturę i dobrej izolacyjności. Mimo niskiej ceny, okna z PCV są bezpieczne i spełniają normy UE.

  Napisano wtorek, 28 marzec 2023 12:07
 • Murator PROJEKTY - źródło profesjonalnych projektów budynków jednorodzinnych
  Murator PROJEKTY - źródło profesjonalnych projektów budynków jednorodzinnych

  Chcemy w najbliższym czasie wybrać i zakupić projekt domu oraz rozpocząć wyczekiwaną budowę? Koniecznie zapoznajmy się z ofertą Murator PROJEKTY. Na stronie internetowej muratorprojety.pl  znajdziemy tysiące zróżnicowanych propozycji, które umożliwią nam realizację planów związanych ze stworzeniem wygodnej przestrzeni mieszkalnej. Jakie ciekawe rozwiązania czekają na nas w kolekcji profesjonalnych projektów domów?

  Napisano piątek, 10 marzec 2023 19:46
 • Zbyt niskie odszkodowanie – co wtedy zrobić?
  Zbyt niskie odszkodowanie – co wtedy zrobić?

  Zbyt niskie odszkodowanie to problem, który dotyczy wielu osób. Nie zawsze zgadzamy się z decyzją ubezpieczyciela i uważamy, że oferowane środki nie spełniają naszych wymogów. Warto w tej sytuacji wiedzieć, jakie mamy prawa. Co zrobić w przypadku zbyt niskiego odszkodowania? Czy istnieje możliwość uzyskania większej ilości pieniędzy? O czym trzeba wiedzieć?

  Napisano wtorek, 21 marzec 2023 10:47
 • Jak skup samochodów używanych wpływa na rynek samochodowy i co oznacza dla kupujących i sprzedających?
  Jak skup samochodów używanych wpływa na rynek samochodowy i co oznacza dla kupujących i sprzedających?

  Sprzedaż samochodu można śmiało określić jako jeden z głównych elementów życia kierowcy. Każdy kierowca w pewnym momencie swojego motoryzacyjnego życia musi wymienić auto na nowe. Samodzielne sprzedawanie samochodu jest żmudne i męczące, zaś komisy pobierają zdecydowanie zbyt wysoki procent. Z tego też powodu jedyną sensowną alternatywą stały się skupy samochodowe.

  Napisano poniedziałek, 20 marzec 2023 17:38
 • Kurki kulowe i czerpalne do wody - zastosowanie i charakterystyka
  Kurki kulowe i czerpalne do wody - zastosowanie i charakterystyka

  Kurki kulowe i czerpalne do wody są niezbędnym elementem systemów hydraulicznych i służą do regulacji przepływu wody.

  Napisano środa, 08 marzec 2023 17:25
 • Czy okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem?
  Czy okap kuchenny jest niezbędnym urządzeniem?

  Rozważasz zakup okapu kuchennego? Chcesz sprawdzić, w jaki sposób urządzenie to może pomóc Ci podczas gotowania? Sprawdź, jakie funkcje pełni okap kuchenny i dowiedz się, co uwzględnić podczas jego zakupu.

  Napisano niedziela, 26 luty 2023 13:17
 • Firmy budowlane w Łodzi - jak znaleźć odpowiednią?
  Firmy budowlane w Łodzi - jak znaleźć odpowiednią?

  Firmy budowlane to kluczowy element każdej inwestycji budowlanej. Bez nich niemożliwe byłoby wzniesienie nowych budynków, a także przeprowadzenie remontów i modernizacji istniejących już obiektów.

  Napisano piątek, 24 luty 2023 12:26
 • Sprężarki śrubowe używane i nowe oraz inne kompresory
  Sprężarki śrubowe używane i nowe oraz inne kompresory

  Kompresory to dzisiaj urządzenia o bardzo wszechstronnym zastosowaniu. Korzysta się z nich w różnych gałęziach przemysłu, w tym na produkcji oraz w motoryzacji. Jednak znajdują zastosowanie także w medycynie i usługach oraz wielu innych obszarach.

  Napisano czwartek, 23 luty 2023 22:54