piątek, 04 listopad 2022 15:37

Wybierasz się w dłuższą trasę do Niemiec? Pamiętaj o kilku złotych zasadach!

laweta Niemcy laweta Niemcy https://www.pomoc-drogowa-laweta-niemcy.com.pl/

Wyjazd do naszego zachodniego sąsiada jest dla wielu osób cykliczną, powtarzalną trasą. Co więcej, niektórzy wykonują taką trasę kilka razy w miesiącu.

Niemniej jednak, dla kogoś, kto pierwszy raz jedzie przekroczyć granicę państwa niemieckiego, ważne jest, aby odpowiednio przygotował się do takiej jazdy.

Pamiętaj, że przygotowanie jest kluczem, aby w trakcie jazdy nie zaskoczyły Cię nieprzyjemne sytuacje losowe, które mogą skutecznie pokrzyżować Twoje plany. Jak zatem zabezpieczyć się przed niechcianymi usterkami? Podpowiadamy!

Odpowiednie przygotowanie, to podstawa!

Kamizelka odblaskowa, gaśnica, trójkąt ostrzegawczy. Te akcesoria z pewnością znajdują się w Twoim samochodzie, gdyż są po prostu obowiązkowe. Ale czy masz u siebie w bagażniku olej samochodowy? Albo może wozisz ze sobą płyn do chłodnicy, tak na wszelki wypadek? Jeżeli odpowiedź na te pytania brzmi nie, to warto, abyś teraz skupił swoją uwagę.

Losowe awarie przytrafiają się praktycznie w przypadku każdego samochodu. Są to tylko i wyłącznie maszyny, które ulegają awariom i nie masz na to żadnego wpływu. Co więcej, na pewno nie robią one tego z czystej złośliwości. Zużywalność wszelkich części i podzespołów jest naturalnym procesem, który dzieje się podczas codziennego używania auta. Z tego też powodu warto być przygotowanym na to, że taka awaria wystąpi akurat podczas Twojej podróży do Niemiec. W pierwszej kolejności należy przygotować olej samochodowy.

Dlaczego? Otóż jazda po autostradzie potrafi dość mocno wymęczyć silnik. Jeżeli jednostka napędowa w Twoim aucie lubi trochę popić oleju podczas normalnej jazdy, to taka trasa z pewnością zwiększy jego pragnienie. Zbyt mała ilość oleju może bardzo niekorzystnie wpływać na silnik, zaś w ekstremalnych przypadkach spowoduje nawet jego zatarcie - a tego na niemieckiej autostradzie z pewnością nie chcesz.

Drugim niezbędnym bukłakiem w Twoim bagażniku powinna być butelka z płynem chłodniczym. Długie trasy, to wysokie temperatury silnika. Płyn może wówczas wyparować, co skutkować będzie wzrastającą temperaturą.

Awaria na niemieckiej autostradzie, to nie koniec świata

Co zrobić, jeżeli Twój samochód odmówi posłuszeństwa, mimo wszystkich środków zapobiegawczych, jakie zostały podjęte? Cóż, to nie koniec świata. No chyba, że zadzwonisz po niemiecką pomoc drogową. Wtedy też nie będzie to koniec świata, ale z pewnością dla Twojego portfela mogą nastąpić sądne chwile.

Ceny pomocy drogowej u naszego zachodniego sąsiada potrafią przyprawić o gęsią skórkę, dlatego stawiaj trylko i wyłącznie na polskie firmy oferujące usługi, takie jak laweta Niemcy. Wówczas masz pewność, że holowanie Niemcy nie skończy się wygołoceniem Twojego portfela. Zapisanie numeru do polskiej firmy oferującej takie usługi może być niemalże jak manna z nieba, w trakcie stresującej sytuacji na niemieckiej autostradzie. Warto jednocześnie podkreślić, że zawsze warto być odpowiednio przygotowanym do takiej sytuacji, zaś wszelkie porady przytoczone w tym artykule pomogą Ci nastawić się na wszelkie sytuacje losowe.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.